Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Monti vagy országúti? Neked...

Monti vagy országúti? Neked melyik az igazi?

Figyelt kérdés

...és miért? :)


Nem vitaindítónak írtam ki a kérdést és nem is azt akarom, hogy egyik szakág a másikat szidja, hisz szerintem a legtöbb bringásnál átfedés van a kettő között és ha pénztárcája engedi, akkor ilyen és olyan bringával is rendelkezik. Inkább az érdekelne, hogy saját szemszögből Ti mit tartatok jónak az adott szakágban, ami esetleg a másiknál hiányzik és miért?


2015. júl. 11. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Én montis vagyok, de épp most keresek egy ideális outit második bringának. Valószínűleg az első számú akkor is a monti marad, egyrészt azért mert nagyon jó terepek vannak ott ahol lakom, másrészt meg imádom, hogy gyakorlatilag nincs akadály, olyan retek minőségű földutakon mehetek amilyeneken nem szégyenlek, ráadásul sokkal természetközelibb érzés egy erdőben menni, mint az erdő mellett a betonon.

Viszont nagyon szeretem a sebességet, felpörgeti az adrenalint, ezért szeretnék egy outit is. Versenyző alkat nem vagyok.

2015. júl. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én outis vagyok, mivel szeretek tempósan bringázni, de van 29"-em is ha olyan terepre készülök, akkor van mivel menni.
2015. júl. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a sima utakat szeretem, ahol jó gyorsan lehet menni. De az erdei köves-gyökeres utak is jók, csak ahhoz több ügyesség kell szerintem, aminek én híján vagyok. Ezért az országútit jobban élvezem.

2015. júl. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem a monti a nagy kedvenc. Imádom a terepet, főleg ha vannak benne kicsit technikásabb szakaszok is, voltam 3 versenyen is azokat is nagyon élveztem.


Egyébként szerintem országútival tekerni jó tempósan is lehet élmény.... szóval ... aki szereti a kerékpározást az egyikre sem mondja ,hogy az "szar"... :) Szerintem itt vita nem lesz csak nagy egyetértések .. :D

2015. júl. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tothp ***** válasza:

Nehéz vagyok, általában sz@rok az utak, sokszor megyek csomaggal. szóval nekem 70% MTB. országúti gumival.

viszont outi-val lehet haladni, úgyhogy az is van. mindkettő más miatt jó

2015. júl. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Alex Fly ***** válasza:
Nekem személy szerint egy hibridem van (más néven trekking, avagy cross), ami valamilyen szinten ötvözi a két véglet tulajdonságait. Jól érzi magát a flaszteren (természetesen nem annyira az a lételeme, mint egy outinak), de ha nincs jó minőségű út, akkor sem jön zavarba (azért a legbrutálisabb extrém frírájdra nem igazán használható). Szóval a kerékpárral használt utak 80-90%-án el lehet vele lenni, némi kompromisszum árán.
2015. júl. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Engem eloszor a boltban rabeszeltek, hogy montit vegyek, mert majd ott fogom varni a haverjaimat az aszfalton, amig ok bemennek egy kilatohoz (mondtak) ... igen am, de kozben megfigyeltem, hogy valojaban leginkabb aszfalton jarok, ezert aztan vettem egy orszagutit is. Egy darabig felvaltva jartam hol az egyikkel, hol a masikkal. Ma mar csak az orszagutim van meg es csak is azt hasznalom.
2015. júl. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Montis voltam, egy első (gagyi) telós meridával kezdtem, majd lett egy jó kis össztelósom. Élveztem, de elég kicsi volt nekem a váz, és nehéz is volt, lejtmenetben a legjobb élményt adja, de nem valami kényelmes hosszabb távon. Aztán a régi montimra vettem slick keskeny gumikat, amiből egyenesen következett hogy lett egy outim. :D Én nekem sokkal többet ér a kisebb súly és a kisebb gördülési ellenállás, mint a teleszkópok nyújtotta kényelem.

Ha tehetném, egy sima elsőtelós 27,5-ös montira cserélném az össztelósomat, mert így elég keveset megyek vele.

2015. júl. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!