Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy amatőr számára is érezhető...

Egy amatőr számára is érezhető a különbség egy 80000Ft-os és egy 2-300000Ft-os kerékpár között?

Figyelt kérdés
Régóta nem kerékpároztam. Terveim szerint 40 km-t tennék meg naponta aszfalton , de nem versenybiciklivel. Érdemes drágábbat (2-300E Ft.) venni? Olyan ez mint a régi Suzuki Swift-Mercedes vagy mint a Porsche-Ferrari összevetés?
2015. júl. 13. 13:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

A különbség valószínűleg érezhető lenne, de ez a konkrét összehasonlított kerékpároktól függ, nem csak az árkategóriától.

A kérdés inkább az, hogy van-e értelme ezért több pénzt rááldozni.

2015. júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
53%
Mivel ha új bringáról beszélünk, akkor a 80ezer az ipari hulladék a 2-300meg a belépő kategória, így ez inkább olyan, mint a régi dácsia és az új mazda 6...
2015. júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
A Decatlonban néztem egy 79000-es akciós biciklit a barátomnak 300000-es KTM biciklije van és a feliratoktól eltekintve nem láttam lényeges különbséget a kettő között. Azért azt sem hiszem, hogy akik bicikliznek esténként 200-300000-et adtak ki a "belépőre".
2015. júl. 13. 14:25
 4/23 anonim válasza:
100%

Én egészen tavalyig egy 20-30 ezer forintos tescos "mtb"-t használtam (néha-néha)... aztán bekerültem egy társaságba akik gyakran jártak bicikli túrákra és az első túrám után rájöttem hogy azt a biciklit nem arra tevezék és hogy úgy szar ahogy van :D elkeztem bicikliket keresgélni és végül egy 120 ezer körüli crosswayt vettem a különbség ég és föld volt... :) a következő túrát már könnyeden letekertem ;) az egyik barátomnak szintén crossway biciklije van de neki nagyobb (300 körüli) árkategóriából... kipróbáltam azt is.. nemigazán éreztem a különbséget (talán csak akkor amikor egy lépcsőhöz értünk és fel kellett cipelni a bicikliket :)


Tehát én azt mondom hogy 100 ezer körüli biciklik már tökéletesen alkalmasak a 40-50km hosszú túrákra.. és sokkal nagyobb a különbség egy 30 és egy 100 ezer forintos bicikli közt mint egy 100 és 300 ezres között ;)

2015. júl. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Kerekparozas technikai sport. A technika folyamatosan fejlodik. Az innovativ megoldasok es a jobb anyagminosegek novelik az arat. Eg es Fold a kulonbseg egy olcso bico es egy komolyabb darab kozott. Erezhetoen nagy a kulonbseg a kulonbozo kategoriak kozott.
2015. júl. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

"feliratoktól eltekintve nem láttam lényeges különbséget a kettő között"


mivel nem értesz hozzá.. amúgy meg nem látni kell a különbséget, hanem megtapasztalni...

egyébként nem valószínű, hogy valaha is kihasználnád a különbséget... ha így lenne, nem születne ilyen kérdés...

2015. júl. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A 4-es volt a legjobb.
2015. júl. 14. 06:06
 8/23 Alex Fly ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy érezhető-e. A lényeg, hogy a külnbség egéri-e az árkülönbözetet. Egy százhúszezres belépőszintű kerónál nyilván precizebben működik egy hárommilliós masina, de azt mindenki maga döntse el, hogy ez a különbség megéri-e egyrészt az árkülönbözetet, másrészt a jóval magasabb karbantartási költségeket. A kerékpárvásárlás mindig kompromisszumot jelent; mérlegelni kell, hogy technológiailag mi az a minimum, amit elvársz és a költségek terén mi az a maximum, amit hajlandó vagy kiadni érte. Ha száz kilométeren nyersz két másodpercet félmillió forintért cserébe, az egy versenyző számára a győzelme jelentheti, míg egy közlekedő számára pl. ennyivel több várakozást a következő piros lámpánál.
2015. júl. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"a feliratoktól eltekintve nem láttam lényeges különbséget"

Én próbáltam egyszer két tökegyformának kinéző fékkart, az egyikkel nagyon finoman lehetett fékezni, a másik trágya volt. Az anyagminőséget szabad szemmel nem látod.


Mindenesetre én is azt javaslom, hogy max. 100k körüli biciklit vegyél (vagy olcsóbbat használtan), és ha már érzed a határait, akkor ruházz be drágábbra - ha még akkor is úgy gondolod, hogy megéri.

2015. júl. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Wadmalac ***** válasza:
100%

"a feliratoktól eltekintve nem láttam lényeges különbséget a kettő között"

Mert az csak a szakértőnek szúr szemet.

Egy Tiagra meg egy 105-ös fékváltókar közt is iszonyat különbség van.

A két bringa közti értékkülönbség részben lehet a márkanév lényegtelen drágító hatása, de főleg a felszerelt alkatrészek okozzák.

Az olcsóbb vasakon alacsonyabb minőségű "noname" alkatrészek kerülnek be, fékkarok, fékek, hajtókar, kerékagyak, illetve alacsonyabb minőségi szintű váltók, váltókarok, a drágábbakon teljes széria szettek szoktak lenni, mondjuk minden elem shimano 105, Ultegra.

2015. júl. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!