Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mire jó országútik kerekén az...

Mire jó országútik kerekén az a vastag csík ami időnként a felni körül van?

Figyelt kérdés

Bocsi, sajnos nem tudom a nevét, általában fullosabb bicajokon fordul elő. Azon kívül, hogy valami reklámszöveget rátűznek van valami értelme?

Ilyenre gondolok, mint ami ezen is van:

[link]



2015. júl. 16. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Az maga a felni
2015. júl. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

vagy ha dupla falú.

Hasonló (de vékonyabb) kerekeket már 15 ezerért is kapni, legutóbb beruháztam egy közepes szettre, nagyon jó hátsó racsnival 30-ért és persze a kisebbség vitte is a bringát pofátlanul.

2015. júl. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%
Ezek az úgynevezett 'aero' felnik. Ahogy a nevük is mutatja ez a nagyon magas felni azt a célt szolgálja, hogy a levegőt megfelelően terelve a legkisebb légellenállást érje el. Éppen ezért ilyen típusú felniket teljesen sík szakaszokon, illetve hosszútávokon (például triatlon-, és időfutamversenyeken) használnak. Ha megnézed mondjuk, hogy milyen felniket használnak a profik a hegyes szakaszokon, akkor ott nem fogsz ilyennel találkozni, mivel ott az alacsony sebesség miatt nincs értelme az aero dolgoknak. Ott sokkal inkább a súly számít, márpedig egy ilyen 'hatalmas' felni pár grammal azért nehezebb egy csúcskategóriás, de alacsony profilú felninél.
2015. júl. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Magasfalu felni lenyege, hogy sokkal kemenyebb/merevebb/hatarozottabb futasu, jobban kezelhetobb, aerodimanikusabb, sokkal jobban reagal az iranyitasokra es ezek a tulajdonsagai miatt sokkal komfortosabb is, mint egy normal felni.


Nekem Fulcrum RedWind van es picit furcsa hasonlattal ugy tudnam leirni, hogy annyira konkret a kapcsolat az uttal, annyira atadodik minden energia, mint amikor frissen elezett korcsolyaval mesz neki a tukorjegnek.


Borzaszto dragak az ilyen kerekek, de igazan jo dolog.


Amugy a csapagyazasa is rendkivul jo (nekem USB csapagyas), lapitott kulloi vannak es semmi rosszat nem is tudok mondani rola.

2015. júl. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!