Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miert van az hogy tegnap este...

Miert van az hogy tegnap este bicikliztem egy orat szobabiciklin es nincs izomlazam meg semmi?

Figyelt kérdés

2015. júl. 21. 11:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Mivel a szobabicikli nem fejt ki t

úl nagy terhelést...

2015. júl. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Azért van mivel nem tekertél olyan ellenállással szemben, hogy az izomban tejsav halmozódjon fel. Így ha mondjuk tekertél egy órát akkor a fogyást lehet vele elősegíteni.
2015. júl. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
es mennyire lehet vele elösegiteni a fogyast?
2015. júl. 21. 15:48
 4/10 anonim ***** válasza:

Az izomláznak semmi köze a tejsavhoz, ezt a nézetet kb. tíz éve meghaladta már a tudomány.


Azért nincs izomlázad, mert nem hajtottál rendesen.


Fogyáshoz nem rossz a szobabicikli, csináld minél többet.

2015. júl. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi szepen :D
2015. júl. 21. 16:13
 6/10 anonim ***** válasza:
de megfelelő étrend nélkül hiába szobabringázol azt remélem tudod.
2015. júl. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mire szobabringaval eljutsz a szoba egyik sarkabol a masikba, biztosan le fogsz fogyni :)
2015. júl. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tudom tudom...a rendes etrend persze megvan...haha köszi:)
2015. júl. 22. 17:57
 9/10 anonim válasza:
Szerintem meg te nézz utána , mivel igen is sok köze van a tejsavnak az izomlázhoz. Mivel akkor lesz izomláz,ha az izom kénytelen oxigén nélkül dolgozni mivel már a keringés ezt nem tudja fedezni ilyenkor pedig a vérből kiválasztódik az az anyag amit tejsavnak nevezünk. Orvosnak tanulok és nem hinném, hogy ezt rosszul tanítanák :D. Fogyást meg akkor tudsz elérni, ha kiszámolod a max. pulzusod 70-75%-át és azon a pulzusszámon dolgozol 1 órát. Azt úgy lehet kiszámolni hogy (220-életkor)*0.70 . De az biztos, hogyha egy megfelelő diéta nincs akkor az egész nem ér semmit.
2015. júl. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Niki, pár sorban sikerült egy rakás masszív hülyeséget ideírni.


1. Az izomlázat nem a tejsav okozza. Nézz utána normális forrásban, ne a Nők Lapja Magazinban. Ha más nem, javaslat: gugli barátod segítségével keress rá a "DOMS" szóra, és lám, kivétel nélkül az összes vezető találat említi, hogy rég meghaladott, naiv tévképzet, miszerint az izomlázat a tejsav okozná.

2. A tejsav nem "kiválasztódik a vérből", hanem folyamatosan keletkezik piroszőlősavból. Mindegy. Ha minimálisan is értenél ahhoz, amiről írsz, akkor tudnád.

3. Bármilyen pulzusszámon lehet fogyást elérni.


Summa summárum, akkor tanulsz te orvosnak, amikor én római patrícius vagyok...

2015. júl. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!