Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Váltsak patentprdálra? Vélemén...

Váltsak patentprdálra? Véleményeket kérnék szépen!

Figyelt kérdés
Sima taposó pedálom van és gondolkoztam hogy átváltok patentpedálra(spd). Nem tekertem még ilyennel, ajánljátok-e a váltást? Ha igen, milyenre váltsak? Taposó-patent(2 oldalas) vagy csak patent? Városban szoktam tekerni 20-30km-t és néha elmegyek egy-egy hosszabb túrára is. Kérlek benneteket, adjatok konkrét pedál tanácsot!

2015. aug. 1. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért akarsz váltani?
2015. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A mostani pedálom nem a legjobb, sokszor lecsúszik a lábam. Nincs kerékpáros cipőm, de gondoltam veszek egyet. És akkor már válthatnék is, mert ahogy olvastam a patent jobb mint a taposó.
2015. aug. 1. 14:19
 3/8 tothp ***** válasza:

Én nem azzal kezdenék. Nagy zakó lehet abból, ga elfelejted, hogy a lábad "oda van kötve" a biciklihez


Szerintem kezdetnek végy egy fémkeretes pedált, ami jobban kapaszkodik a cipőtalpba.

Tegyél rá klipszet (kosarat). lehet olyat kapni, amibe nem kell szíjat fűzni, csak az "eleje" van meg. Ez segít a lábadat helyes pozicióban tartani, véd az előre lecsúszás ellen. ez máris sokat segít. és az egész beruházás kb 5000 ft, de akkor már nagyon jó pedált vettél.

2015. aug. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem gumis városi pedálom van, nem nagyon csúszkál csak ha vizes, de még akkor sem annyira, mint a fémkeretes. Ráadásul az elkezdte szétenni a cipőimet, így lecseréltem.

Ami az enyémben gyenge az a csapágyazás. Most ilyenre akarom majd cserélni.

[link]

2015. aug. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bő egy éve SPD-SL-t használok, előtte kicsit tartottam tőle, hogy milyen lesz megszokni, nem hittem hogy kényelmetlen lenne. Igazam is lett, először álló helyzetben kattogtattam párszor, majd felpattantam és egyből megszoktam. Eddig kétszer estem vele az spd miatt, szinte álló helyzetben dőltem el terepen. Csak ajánlani tudom.
2015. aug. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Dreigang ***** válasza:
80%
Csak SPD (nem muszáj fordítós, inkább zavaró). Jól jársz vele, egyedül anyagi kérdés: min. 30 ezres a cipő + pedál (persze vettem már kétezerért is/pár egyoldalas SPD pedálokat, és ki lehet fogni jó cipőt használtan is).
2015. aug. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva nem sok minden szól az SPD ellen. Én minden bringámon azt használok, valójában a sima pedált már nem tudnám megszokni újra.
2015. aug. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Két dolog szól csak az SPD ellen:

1. mint írták is, a jó minőségű cipő + pedál jó 40 ezres beruházás.

2. rutintalanul kényelmetlen lehet városi forgalomban minden kereszteződésnél megállva és indulva újra belépni a pedálba. Itt, amíg nem jön bele az ember, előny lehet az egyoldalon taposós, másikon spd-s pedál, de ha belejössz a bepattintásba, Q zavaró lehet, ha a belépéshez be kell forgatni a pedált, ott már a kétoldalas spd a kényelmes.


Én országútin is kétoldalas spd-szerű Time pedált használok, gondolnom sem kell már a be- és kilépésre, kifejezetten rosszul érzem magam olyan bringán, ahol nincs fogva a talpam a pedálon. A jót könnyű megszokni.

2015. aug. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!