Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért a jobb oldalon van a...

Miért a jobb oldalon van a hajtás, váltás a kerékpárokon?

Figyelt kérdés
Láttam egy reklámablakot ahol enrrgia zselèket reklámoztak egy orazágúti kerèkpárossal ès ott a bal olalon volt minden. Akkor az most photoshop vagy lètezik ilyen? Ès ha igen mi èrtelme?

2015. aug. 2. 20:59
 1/5 tothp ***** válasza:

Minden bicikli ilyen.

egyszerűen azért,mert a racsnik, kontraagyak nem tehetők át a másik oldalra. mert akkor csak hátrafelé tudnád hajtani (meg még egy csomó apróság.)


tandemnél, fekvőbringánál, meg különleges gépeknél előfordulhat, hogy a hajtás egy része a túloldalt van.

A Java Babettán mindkét oldalon van lánc.

Ja! meg a fixit össze lehet rakni baloldalasra is (bár sok értelme nincs)

2015. aug. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

még photoshop sem kell egy fotó tükrözéséhez...

amúgy meg bőven elég eltérő szabvány nehezíti így is a bringások dolgát, hát még ha mindkét oldalra gyártani kellene hajtást meg váltást...

2015. aug. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

esetleg arra tudok gondolni, hogy velodrome ban általában az óramutató járásával ellentétes irányba haladnak a versenyek, így ha valaki kicsúszik, az a bal oldalra esik, így kevesebb alkatrész megy tönkre...

de ez most csak egy hirtelen találgatás :)

2015. aug. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ment a zöld mindenkinek! Szerintem is meg volt tükrözve. Velo újságban láttam egyèbkènt nem is internetes reklámban. Most jutott eszembe :)
2015. aug. 2. 23:03
 5/5 Alex Fly ***** válasza:
A kerékpárokon hagyományosan jobb oldalon van a hajtás. Ennek egyik oka, hogy általában a gép bal oldalánál toljuk és így a lánc nem keni össze az ember lábát. Illetve bal oldalról felszállva nincs útban. A kerékpárra meg azért szokás általában a bal oldaláról felszállni, mert a történelemben a lovasok is balról ültek fel a lovukra; tudniillik így nem akadt el az oldalukon viselt kardjuk. Egyedi építésű kerékpároknál (SS/fixi/agyváltós vonalon) előfordulhat bal oldali hajtás, de sorozatban gyártott gép esetén még nem találkoztam ilyennel.
2015. aug. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!