Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van egy dinamós világításom...

Van egy dinamós világításom ami nagyon szépen működik, de szeretném hogyha elől sokkal nagyobb fény lenne, ezt hogy tudnám megoldani? Kisebb teljesítményű izzó, esetleg valahogy kicserélni a benne levő izzót ledesre?

Figyelt kérdés
Légyszi ne mondjátok hogy vegyek elemes világítást mert nekem ez kell, Köszi.

#bicikli #izzó #LED #dinamó #nagyobb fény
2015. aug. 4. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is tartogattam egy darabig a dinamósat, de rendszeres használat mellett nem bírta sokáig, szóval lecseréltem elemes ledre.


Elvileg ki lehet benne cserélni az izzót ledre, ha találsz olyan foglalatút...

2015. aug. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A teljes lámpát kell kicserélni szerintem. A halogénes foglalatba nem fogsz tudni egy LED-et beleapplikálni.


De a LED nem jelent automatikusan nagyobb fényerőt, nekem már többféle dinamós lámpám is volt, és egy halogénes volt messze a legfényesebb közülük. Csak aztán eluntam, hogy mindig kiég, és váltottam LED-re.

2015. aug. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindenesetre "sokkal nagyobb" fényre ne számíts, a dinamó egyszerűen nem ad annyi energiát, mint az elemesek, egy jóféle külső aksisról nem is beszélve.
2015. aug. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A másik bajom a dinamóssal az volt, hogy ha pl. alkonyatban álltam vele a pirosnál, akkor rohadtul nem látott senki, mert amint nem tekersz, elalszik. Szóval úgyis kellett hátulra egy rendes, meg vettem egy fejlámpát a sisakra. Ezzel együtt már bazira nem éri meg a macera a dinamóssal...
2015. aug. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Dreigang ***** válasza:

Attól függ, hol használod, ha városban, közvilágítás+egyéb rengeteg zavaró fényforrás mellett, akkor egy LED-es villogóval látszol a legjobban, így az szinte már kötelező. Ha meg a sötét, külvárosi úton látni is akarsz, akkor még inkább egy LED-es-aksis, éjjeli erdőről nem is beszélve.

Veterán bringámon mikor kiégett a hátsó izzó, akkor az első persze nagyon fényes lett, gondban is voltam a hegyről lefelé, ki ne égjen. Vagyis a kapható izzók teljesítménye a dinamókhoz első-hátsó lámpa szinten be van lőve, így nincs sok variációs lehetőség.

Apám mesélte, hogy a 40-es években a Bosch dinamója olyan fényt termelt, hogy kézzel tompította a fényét, ha este autó jött szembe. Szerintem akkor még több-féle teljesítményű izzó lehetett forgalomban. LED-re cserénél a fényforrás világítási szöge fog változni, míg a LED kb. 120°, addig az izzóé a 360-at közelíti, így a lámpa tükrével jó hatásfokot ér el. Tehát az izzós, tükrös lámpatest LED-del már egész máshogy fog kinézni.

A dinamósat nagyon becsülöm, mert a folytonos elemvásárlástól megkímél, aksit viszont szerintem már más is ajánlott.

2015. aug. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Maradjunk a dinamónál.

először is nem árt, ha tele van a bringa macskaszemmel, hogy a gyökér még álló helyzetben se menjen neked..

aztán, hogy mindenk megnyugodjon, használj egy olcsó villogó led-et is...


az én bringámos egy régi Bosch 6V3W-os dinamó volt(pedig igazából generátor) a lámpatest egy szintén több évtizedes, de jó állapotó kapcsolős Bosch lámpa..

nos ebbe tettem egy db 6V3W-os cseresznyeizzót, hátra semmit..

ahhoz képest, hogy csak egy régi, kis lámpa, baromira világított..persze tekerni is kellett rendesen..


aztán valakiknek megtetszhetett, mert ellopták..

a jó bringareflektor igazából csak töksötétben, erdei úton érvényesül, de ott nagyon..

tehát nem kell akksi(sem) csak jó dinamó az ecseriről...és 6V3W-os izzó...

2015. aug. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2015. aug. 9. 21:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Ma már vannak akkus dinamós lámpák. Amik ha megállsz is világítanak. A sima lámpába nem biztos, hogy tudsz simán ledet tenni, mert más technológia. A led ha túl nagy feszt kap kiég szinte egyből. Ezt szabályozni kell. Tehát az egészet cserélni kell.
2015. aug. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!