Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » MTB kerékpár tuning, de...

Tocinu kérdése:

MTB kerékpár tuning, de hogyan? - teleszkóp + stucni

Figyelt kérdés
Sziasztok, van egy 2004-ben vásárolt 26"-os Kellys scorpio-m, amin a kormány (fékkar+váltó+markolat) komplett cserélve volt. A váz 21,5" méretű, de így is kicsinek bizonyul már nekem (190cm vagyok), vagyis rövidnek és nagyon "előre dőlősnek". Arra gondoltam, hogy egy nagyobb teleszkóppal és egy új stucnival megemelhetném az elejét. Használtat vennék, olcsóbban, így a boltban nem igazán segítenének gondolom... Hogy induljak el a keresgélésben? Mi emelhet a bringán még? A rugóút most 60mm. Köszi.

2015. aug. 6. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:

A teleszkóp beépítési magasságával (tengely-villanyak táv), a kormányszár dőlésszögével és hosszával, a stucni alá rakott távtartókkal, és egy hajlított kormánnyal tudod emelni az elejét.

Egy normális teleszkóp használtan is 20 körül kezdődik, a stucnicsere megoldható 5-ből. Neked kell tudni, hogy mennyire fontos ennek a bringának a további tuningolása. Szerintem a vázgeometriával valami nem stimmelhet, ha 21.5-ös váz kicsi a 190 centidhez.

2015. aug. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi a választ.


erről a fajtáról lenne szó: [link]


a "kicsit" úgy értettem, hogy nagyon előre dőlős, amin gondolom egy +5-6 cm első kerék emelés sokat segítene. Vaterán láttam egy RST Gila T10 teleszkópot (10k Ft) 100mm rugóúttal ami lehet emelne a mostani 60mm-es teleszkóp helyett?

2015. aug. 7. 21:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy emel pár centit.
2015. aug. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!