Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Üléscsövet hogy lehet kivenni?

Üléscsövet hogy lehet kivenni?

Figyelt kérdés
A vázba belelett anno ütve egy üléscső, tehát nem igazán lehet csak úgy kihúzni. Mit tegyek? Hogyan tudom kivenni? Igen, kicsavaroztam mindent. Előre is köszi!:)

2015. aug. 12. 22:16
 1/9 tothp ***** válasza:
Megitatod WD40-el, mert gondolom kicsit be is lehet rohadva. leveszed a nyerget, hogy ne sérüljön. csövet egy masszív satuba befogod. és elkezded tekergetni rajta a bringát. Közben húzod lefelé. Ha szerencséd van megindul. a cső valószínüleg kuka. De ha tényleg kalapáccsal ment be, akkor nem is bele való
2015. aug. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen, a cső az kuka lesz biztosan. az a baj, hogy nincs satum igazán ahova be lehetne fogatni. de köszi a választ!:)
2015. aug. 12. 23:24
 3/9 anonim ***** válasza:
De milyen anyag a váz és a cső? Mert eltérő módszerek vannak.
2015. aug. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Wadmalac ***** válasza:

[link]


Előtte meg gázolajos vagy WD40-es becsorgatás. Vagy rozsdaoldó spray. De mielőtt elkezded a kulccsal erőlködést, a kenés egy nappal előzze meg. Többször ismételve.

2015. aug. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
.
2017. jún. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Nekem is hasonló problémám van

Acél trekking vázban szerettem volna megemelni a nyerget de sajnos a nyeregcső nem akar "megmozdulni" Tudna esetleg valaki szakember lakatost aki valahogy ki tudná szedni vázból az üléscsövet?Nem nagyon vannak szervíz lukak a vázon pedig viszonylag profi vázról vanszó.Az italtartó lyukaknál se nagyon lehet betölteni WD-t mert monoblokk van benne azon meg elvileg nem tud keresztül folyni se a wd se a csavarlazitó

2017. jún. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Sztem az sem mindegy hogy berohadva van vagy beszorulva Kérdező elfelejette közölni hogy milyen a váz anyaga illetve milyen a nyeregcső anyaga. Acélvázban az alu nyeregcső értelem szerüen nem kezd el rohadni. Bár én szerintem az acél nyeregcső sem tud annyira berohadni egy acélvázba hogy ne lehessen kihúzni.Mivel nyeregcső levan kromozva v nikkelezve az meg nem rohad.Acélváz esetén maga a vázrész a nyeregcsőnél szét lehet rohadva belülről akkor már nehezebben fog kijönni.Vagy, be van szorulva a nyeregcső a vázba.ez lehet másik opcio.Azon meg szerintem a csavarlazitó nem segít.Szóval van itt gond kérem.

Szerintem ilyen helyzetben egy slide hammer lenne a megoldás .

https://www.youtube.com/watch?v=S3ek2GeZzE0

Ezzel csak az gond hogy ilyet magyarországon nemlehet kapni.De ha valakinek van egy garázsa mühelye és még ügyes is akkor tud magának faragni egy ilyen szerszámot.

2017. jún. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:

"Az italtartó lyukaknál se nagyon lehet betölteni WD-t mert monoblokk van benne azon meg elvileg nem tud keresztül folyni se a wd se a csavarlazitó2

Nem is kell. Az üléscső és a váz közt mindenképpen van minimális rés, elég oda becsöpögtetni.

A WD40 elég jó penetráló anyag, bemegy a legkisebb résekbe is.

2017. jún. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

a váz italtartó felöli csövén a középtengely tövében találtam a vázon egy furatot a világitásveztékeknek van furva egy viszonylag nagy furat .2fal közé egykerékre támasztottam a biciklit hogy kissé hátrafele dőljön a bringa,azért hogy le tudjon fojni alulrol a vázba a nyeregcsőbe az olaj.

Utánna belenyomtan furatba egy egész doboz WD40et .

Hagytam állni 24órára majd egy nagyobb csőfogóval ráfogtam az üléscső tövére ráhúztam egy félméteres vascsövet erőkarnak a csőfogó végére aztán neki feküdtem oszt elkezdtem birkozni vele ,végül ki is jött ..egyben .Pedig ez az üléscső 20évig nem volt megmozdítva.

2017. jún. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!