Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Első országúti bicikli vásárlá...

Első országúti bicikli vásárlás, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, nagyon vonz a versenybiciklizés, de még nem vagyok edzett. Ha elmegyek kerékpározni, olyan 30-35 kmt tudok letekerni pár 2-5 perces pihenővel. Kb 160 cm vagyok. Nem pontosan értem, hogy hogy is van ez a vázméret-dolog :/ olyan százezer-százötvenezer forintot tudnék rászánni, és nem vadonatújban gondolkozok, a használtak is tökéletesek lennének. Tehát milyen márkát ajánlotok ilyen kezdőnek, milyen vázméret kell nekem, és hol próbáljak nézelődni? Ha lesznek még kérdéseim, azt válaszban írom meg. Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna nekem segíteni :)

2015. aug. 20. 23:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]


Azt hiszem itt egészen érthető. Neked a kép alatt a 3. kis táblázat kell: "Országúti női kerékpár vázméret meghatározása"


Jó márkát nem tudok, annyira nem követem, de ennyi pénzből már egész pofásat lehet venni ilyen célra. Jó sportolást! :)

2015. aug. 21. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Jó márkák Kelly's, Pinarello, Wilier, Cross és még van sok féle. Újba ilyen olcsó keretek között nem kapsz országútit csak egy nagyon alap bringát akkor inkább egy használt, régebbi model. A váz méretett már leírta az előző. Igazából százféle jobb bringa létezik én azt ajánlom, hogy keres fel Facebook-on klubbokat meg 1-2 komolyabb fórumon kérdez utána. Ott bizonyára több jobban hozzáértő van.
2015. aug. 21. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Szia!

Jó márkák Kelly's, Pinarello, Wilier, Cross és még van sok féle. Újba ilyen olcsó keretek között nem kapsz országútit csak egy nagyon alap bringát akkor inkább egy használt, régebbi model. De inkább kérdez utána 1-2 komolyabb bringás fórumon meg keress fel Facebook-on klubbokst. Ott bizonyára sokkal többet tudnak segíteni HOZZÁÉRTŐK.

2015. aug. 21. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Bocsi 2x írtam!

Csak a 2.-at akartam elküldeni de ez a mobil átka.

2015. aug. 21. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :)
2015. aug. 21. 10:52
 6/11 anonim ***** válasza:

méret választásról itt:

[link]


az olyan táblázatokat, amit 1-es linkelt nagy ívben kerüld, ha országútiról van szó.

2015. aug. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Krisz85 ***** válasza:

Szia


pont abban a korban vagy hogy még nem késő elkezdeni fejleszteni az állóképességed, kéne egy pulzusmérő, meg edző illetve rengeteg egyéb felszerelés is, görgő télre, ruházat mind a 4 évszakra! , külön téli bringa, és ami fontos vagy egy egyesület, vagy edző!


Én Wilier montegrappát vagy Cube női változatokat, vagy pelotont ajánlanék Neked, kicsit több mint amit írtál, vagy Wilier Luna-t, ami GTR csak női geometriával, én 163 cm vagyok az XS vagy XXS es Wilier GTR vagy Luna bőven jó lesz Neked, inkább az XXS!

2015. aug. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Pont abban a korban ahol nem késő...

Miért, van olyan kor, amikor már késő?

2015. aug. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

És a Decathlonos görgök jók? (az olcsóbb kategória)

fenem a fogam egyre, de a szuleim nem akarnak sajnos besegiteni, így csak az olcsóbbakra lesz pénzem :(

2015. aug. 26. 17:22
 10/11 Krisz85 ***** válasza:

kedvs 8 as, bizony hogy van, a vitálkapacitásod egyrészt genetikailag meghatározott, hogy meddig feljleszhető, illetve az állóképességet, és az erőállóképességi tartományaid pedig szintén nem mindegy, hogy mikor kezded el fejleszteni, ezzel nem azt akarom mondani, hogy az alapállóképességet pl nem lehet elkezdeni 30 évesen fejleszteni, sőt, példa is van rá Marco Olmo 30 után kezdett el futni, aztán 60 évesen nyerte meg a világ legkeményebb ultraterepfutó versenyét, ráadásul kétszer egymás után, de vannak bizonyos versenyszámok, ahol a kor is számít


pl ha a kérdezőnek profi női kerékpáros elképzelése van, akkor nem mindegy hogy most áll-e neki edzeni, vagy 15 év múlva, de XCO világbajnok sem lesz ha 26 vesen áll neki edzeni, nézd meg az ilyen versenyek indulóinak átlagéletkorát, nem sok 35 évest fogsz látni akik akkor kezdik, vannak idősek, de ők 15 éve profik.

2015. aug. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!