Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogy lehet megtanulni montizni?

Hogy lehet megtanulni montizni?

Figyelt kérdés

Aki jó mountain bike-os, az hogy tanulja meg? Ki(k)től? Honnan tanuljam meg, hogy mikor hova érdemes helyezni a súlypontot, milyen típusú bringát érdemes venni, melyik bringa mit tud?


Most van egy belépő szintű montim, egy Kelly's Scarpe. Ebből pl. mit lehet kihozni? Mire érdemes használnom, mit várhatok tőle?


2015. aug. 21. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Youtube-on tonna számra találhatsz MTB oktatóvideókat, ott kezdj neki. Az se árt, ha összehaverkodsz tapasztalt bringásokkal, és elmész velük pár körre. Viszot tőlük legfeljebb tanácsokat fogsz kapni, a lényeg, hogy sokat tekerj, más módja nincs annak, hogy ráérezz a dologra.

A technikai részét úgy fogod tudni, ha olvasol erről szóló online újságokat: Bikemag, Velo stb., vagy letöltöd a Bikepro ingyenes anyagát. Nyilván nem ártana, ha átfutnád a Shimano, SRAM, Campagnolo és a többi számodra érdekes nagyobb cég termékpalettáját, technológiáit. A legeslegjobb meg az lenne, ha beleolvasnál a Sheldonbrown.com-ba, mert ott mindent meg lehet tudni.

A Kelly's Scarpe pont alkalmas arra, hogy elkezdj intenzíven bicajozni, megtudd mi fán terem az MTB és megismerd saját határaidat. Egy év múlva pedig eldöntheted, hogy fejleszted-e tovább.

2015. aug. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az #1 hasznos választ adott innen is pacsi neki!

szóval

1. bicikli választás.

döntsd el mire szeretnéd használni. milyen terepre, hosszabb távokra vagy csak ugratgatni. ennek megfelelően:

egyszerűbb montik: nem túl durva terepen kívül bárhol használható hosszabb távra is jó.

speciálisabbak mint pl a freeride: eredetileg a dh és az xc közötti szakadék átívelése össztelós teljes váltós tárcsás bicók amik közelebb vannak a dhhoz. ma viszont már nem csak arra értik.

dirt jump: csak ugratásokra és trükközésre használt bicók

dirt/street: kb mint a dirt jump csak esetleg teló nélkül

a többit most hagynám mert eléggé sok alkategória is van

lényeg hogy pl egy umf hardyból vagy egy magellan polarxből is építhető szinte bármi. dh.s gép, freeride, dirt jump, és dirt/street. mindegyikre más alkatrészekkel szerelik.

nem fogok nagyon részletesen leírni mindent :D

aztán a technika: leginkább másoktól tanulható. nézz videókat, olvasgass. (nekem sokat segített egy könyv ami az mtbkről szól. magyar könyv bicósok írták 2004ben lett kiadva.)

a kellysről eddig nem sokat hallottam vagy láttam őket de amit hallottam az pozitív és szépek. csak rajtad múlik hogy mit szeretnél építeni belőle.

Ha bármi kérdésed lenne (mivel nem írtam le mindent) írj nyugodtan privátban!

----

üdv: egy freerider (umf hardy3)

2015. aug. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ma voltam fenn a Nagy-Kevély felé, de csak arra jöttem rá, mennyire nem tudok még semmit :P Igazából tényleg teljesen új nekem ez a világ. Pl. nem tudom, hogy ebből a bringából mit lehet kihozni, lefele jövet iszonyatosan rázott az út, dacára a teleszkópnak. Meg én nem tudok farolni, meg ilyenek, meg ami eléggé bánt, hogy ez a bringa, bár nagyon tetszik, de sajnos nem tárcsafékes.

2015. aug. 21. 22:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Van ennek a műfajnak i elmélete, de a gyakorlaton van a hangsúly. Menjél ki terepre (hegy, erdő, földesutak a határban stb), és tekerj, rá fogsz érezni, mit hogyan kell.

Szerintem nagyon adja magát, hogyan mozogj a bringán, miközben lejtőzöl, vagy technikásabb ösvényen kanyarogsz.

Annyit azért javasolnék, hogy mindenképp legyen nálad alap javítókészlet (minipumpa, pót belső, folt-ragasztó, alap szerszámok (főleg imbuszkulcsok)). Hidd el, nem a legkellemesebb, ha 6-7 km-en keresztül kell tolnod a bringát.

Ja, és készülj fel, rengeteget fogod a bringát felfelé tolni a hegyen, ha csak most kezded a műfajt:)

2015. aug. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ugye logikus hogy lefelémenet az ülés mögé helyezed a testsúlyod.

a farolás nem is olyan fontos. de ha minden áron szeretnéd akkor: a hátsód húzd tövig és amelyik lábad hátul van ha vízszintesbe van a pedál azzal told ki oldalra a bicót. ugyan így ugratás közben is megpróbálhatsz belecsavarni de előbb inkább bunnyvból vagy sima ugrásokból gyakorold mert nagyot lehet esni és egy szarabb felnibe akár javíthatatlan nyolcast vagy törtt küllőket is tehetsz.

tárcsafékből pedig ajánlom mondjuk az avidot. pl az elixirt. rohadt jók ;)

----

üdv: egy freerider (umf hardy3)

2015. aug. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! És pl. a másik, amin gondolkodtam: a teleszkópot mikor érdemes lockolni?
2015. aug. 22. 22:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Elvileg akkor, mikor országúton mész, illetve mászol felfelé.

Gyakorlatban én nem szoktam lockolni a trágya minőségű magyar utak miatt. Ha a betonon/aszfalton mész, az is kb olyan, mintha döngölt földúton haladnál.

2015. aug. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!