Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen biciklis ruhákat vegyek?

Milyen biciklis ruhákat vegyek?

Figyelt kérdés

Alkalmanként 1-2 órát bicikliznék sportolás céljából. Nyáron többet is szoktam menni, de hidegben beérem ennyivel is.

A Decathlon honlapján nézelődtem, de annyi minden van, hogy foglalmam sincs hogy miket kéne vennem. Jelenleg semmim sincs, szerintetek miket érdemes venni hogy ősszel és télen is tudjak biciklizni? Kb 0 fokig mennék, annál hidegebb nem sokszor van tartósan, úgyhogy arra már nem költenék, inkább kihagyom azt a pár napot.


Másik kérdés: tegyük fel, hogy megvannak az új biciklis ruháim, és 1 óra biciklizés után defektet kapok egy hideg őszi napon. Hétköznapi ruhák esetében ez gondolom jó eséllyel legalább egy megfázás lenne, mi várható biciklis ruhában?



#kerékpáros ruha
2015. szept. 7. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi extra, annyi, hogy rétegesen öltözz. Ne fázz, ne is izzadj be és védd az ízületeidet a megfázástól.
2015. szept. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Ne fázz, ne is izzadj"


Ez az ami nem megy egyszerre utcai ruhában, eddig még mindig leizzadtam, pedig nem öltözök túl, így is fázni szoktam az elején amikor már hidegebb van.

2015. szept. 11. 19:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért kéne több réteget, hogy legyen mit levenni. Meg érdemes maszkot venni, nekem folyton megfájdul a torkom ha nincs rajtam télen.
2015. szept. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Krisz85 ***** válasza:
100%

általában a többség - tisztelt a kivételnek - költ méregdrága bringára, de a legfontosabbat, a ruházatot kihagyják, pedig komfortérzetben azért igencsak sokat dob.


Ősszel én az alábbi kombóban megyek 15 fok vagy felette:


karmelegítő, aláöltőző rövid + rövid mez, sisak alá kendő/nem thermo/, rövidnadrág


hátsó zsebbe: összecsomagolt esőkabát, ami szélkabát is, sisakra esővédő húzat és ebbe szoktam beletekerni hogy ne nedvesedjen át ahogy izzad a hátam egy pár térdmelegítő szárat, vagy teljes lábszár melegítőt


eső esetén bringás kamásli


hosszú kesztyű


15-5 fokig:


ugyanaz mint eggyel feljebb csak az aláöltőző és a mez hosszú, karmalegítő opcionális, téli bringás kabát, vagy karmelegítő + mez + aláöltöző + thermo felső ami nem kabát

lenntre bringás thermo nadrág + kamásli neoprém



thermo zokni 5 fok környékén

neoprém téli kesztyű


thermo sapka vagy maszk, de inkább thermo sapka csak



5 fok és -15 fok között,


ha tartósan -5 fok van akkor inkább görgözőm hétköznap és hétvégén világosban megyek csak ki edzeni, mert azért slick gumival csúszik ám és baromi veszélyes szerintem, + az autók is csúsznak még ha jól is bringázol akkor is ezt is bele kell kalkulálni


na ilyenkor + térdmelegítő, van aki újságpapírral béleli a kényes részeket ahol jobban fázik térd, mellkas, de ez egyéni tolerancia kérdése


arcmaszk nem hülyeség, vagy nyakmelegítő thermo sapka kombó, de itt már nincs nagy különbség az eggyel feljebb lévő öltözködés között , max ha a kamásli nem elég, akkor thermo bringás cipő,


nem olcsó dolgok ezek, de megéri, mert nagyon sokáig bírják ha vigyázol rájuk



Kérdezted, hogy ha megfázol, még egyszer nem fáztam meg téli defektjavítás miatt, pedig izzadékony típus vagyok, ilyenkor csak felveszem az esőkabátot és szélvédett helyre állok be, 2-3 perc alatt megvan a belső csere nem több, - gyakorolni kell - és megyek tovább, általában ha megfázom az mindig hazaérkezve van amikor még nincs fűtési szezon de már hideg van annyira, hogy pont megfázz, ilyenkor ruha azonnal le és irány a kád, vagy konyha, mind a 4 gázrózsa begyújt és mellette lehet öltözni ha még nem fűtenek /nyilván most a központi fűtéses lakásokra gondolok/.

2015. szept. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mivel eddig évi kb. 1000km-et mentem én se költöttem ruhákra. Nem számoltam még ki hogy mennyibe is fog ez kerülni, de így első ránézésre úgy tűnik simán rá lehet költeni egy alsó kategóriás bicikli árát. Úgyhogy nem vagyok meglepődve hogy sokan nem vesznek, én is nehezen veszem rá magam.:)


És ha mondjuk veszek egy ilyet, jól gondolom hogy erre csak másik biciklis ruhát érdemes rávenni, és egy sima pulcsinak semmi értelme nem lenne?

[link]


A másik meg, hogy itt írnak ilyeneket, hogy:

"Használat : Alkalmanként 3 óra."

Nem tudom ennek mennyire lehet hinni ill. miben is rosszabb egy kevesebb órás, de ha én izzadós vagyok, akkor érdemesebb lenne 2 órára 3 órást vennem?

2015. szept. 19. 20:14
 6/6 Krisz85 ***** válasza:

szia, én is izzadékony vagyok, és? az aálöltöző az csak azért van hogy kivezeti az izzadságot, főleg alulra deréktájékra, erre még kéne egy mez, karmelegítő és kabát , pucsit ne vegyél rá, mert pamut, átázik, megfázol és feladod a biringázást,


igen, előbb a ruházat, kiegészítők, alap bringa és ha ez megvan, edzel, majd ahogy fejlődsz lehet egyre jobb és jobb bringát venni, a felszerelésigénye sajnos a kerékpárnak az egyik legnagyobb a szabadtéri sportok közül, főleg ami a ruházatot illeti, de ezekre egyszer kell nagyot költeni, pl van karmelegítőm 6 éve! van meg és még mindig bírja, pedig ősz, tél tavasz és hetente mosom ,van hogy többször is.

2015. szept. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!