Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen görgőt érdemes venni?...

Milyen görgőt érdemes venni? Alu vázam van és nem akarom kikezdeni zárt görgővel. Tényleg nem tesz jót a váznak a görgőzés vagy ez csak 1 városi legenda?

Figyelt kérdés
Milyen görgőt érdemes venni? Alu vázam van és nem akarom kikezdeni zárt görgővel. Tényleg nem tesz jót a váznak a görgőzés vagy ez csak 1 városi legenda? Nem akarom tönkretenni a vázamat az új bringán. Akinek van tapasztalata ez ügyben azt meg tudná osztani velem?

2015. szept. 30. 20:01
 1/7 tothp ***** válasza:
Nem hinném, hogy ártana neki. Én speciel mikor görgőztem, a háromgörgőset használtam. Az a gumit ette.
2015. szept. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
csak attól félek ha kiállok akkor más terhelést kap a középrész és tönkremegy a váz meg a hajtás
2015. szept. 30. 20:26
 3/7 Krisz85 ***** válasza:
100%

szia, én is most vagyok görgővásárlás előtt, nekem karbon bringám van,


azért itt különböztessük meg a kiállva bika sprinted a kiállva megyek két három másodpercig hogy ne fájjon a fenekem c. történettől.


nekem volt évekig még anno alu vázas bringám fix görgővel /így hívják a zárt görgőt hivatalosan és semmi baja nem volt, alapozáshoz kell használni, áttételes és sprint edzést amúgy sem télen kell csinálni, az tavasszal kezdődik, max nyáron ha orkán van és résztávozni kell, akkor jön jól, de sima prögetős alapállóképesség fejlesztő 100 as fordulaton történő tekeréskor egyik váznak sem lesz baja a fix görgőtől sem, persze ha egy váz 100 kg ott bír és 99 kg vagy ott már lehetnek gondok, de amúgy nem gondolom hogy baja esne csak attól hogy pörgetsz rajta egy két órát, ha meg nagyon parázol, akkor szabad görgőt vegyél, csak meg gyakorolni kell rajta de az egyensúlyt és a koordinációt is remekül fejleszti


fix görgőből én az elite qubo fluidot néztem ki, egyrészt a folyadékellnállásos görgők 50x halkabbak, laskában nem hátrány mert nem jön át a szomszéd anyázni és a tvt is hallod ha közben nézed, illetve az érzés olyan mintha országúton edzel, rosebike -ról már 70 ezerért elérhető /itthon 110 ezer - a szerk/, illetve az tetszik még benne, hogy nem kell befogatni a görgőhöz a gumit, hanem ráesik a hátsó kerék és a testsúlyod nyomja oda a gumit a fékező egységre, ezáltal még realisztiksabb érzés vele menni, próbáltam tényleg jobb


a sima mágneses is jó, nekem darálta a gumit és megcsúszott illetve melegedett és hangos is volt, nem szerettem, eladtam


sima szabad görőből meg tök mindegy elite tacx, tacx már 55 ezertől elérhető tacx antres görő www.laszlokerekpar.hu


görgőkről kis info


https://www.youtube.com/watch?v=ulhpwTRvAfo

2015. szept. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
sosem értem meg, miért jó ez, miért nem vesztek inkább egy spining bringát?
2015. szept. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tothp ***** válasza:
Mert az még egy bicikli helyét foglalja el, ráadásul lényegesen drágább, mint egy akármilyen görgő. Arról nem beszélve, hogy rendes biciklista szezonban alig, vagy egyáltalán nem használja.
2015. okt. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Krisz85 ***** válasza:

igen, további okok a spinning bringa ellen:


- nem a saját üléspozíciomban tekerek,

- nem hordozható könnyen,

- nehéz

-relatíve drága

- nyerget nem mindegyik típusnál tudsz gyorsan cserélni


Én is csak akkor görgőztem eddig ha kint vagy fakicsavaró orkán vagy brutál hóvihar volt, esetleg -15 fok és lefagyott tükörjég, aki ment már ilyen időben 120 a száguldó kamionok mellet slick gumival tudja miről beszélek, szerintem a téli alapozás nem arról szól hogy elüttetjük magunkat és -15 fokban gallyravágjuk az izületeinket hosszú távon én special napközben -5-10 fokig megyek ki max ha nincs lefagyott hó az útakon, addig viszont ami a csövön kifér, tavaly télen konkrétan két kezemben meg tudom számolni hányszor nem tudtam kimenni edzeni annyira enyhe volt a tél /Pesten/

2015. okt. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
én azért veszek mert télen akarok valamicskét edzeni és reggeltől estig egyetemen vagyok. ergo csak sötétbe tudnék menni akkor meg semmi kedven mert veszélyes. de köszi a válaszokat!
2015. okt. 9. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!