Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bicikli probléma? (Agy)...

Bicikli probléma? (Agy) (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kiszereltem a hátsó kereket , belső csere miatt. De még mielőtt visszatettem volna meghúztam a tengely két végén lévő csavart, talán kónuszoknak hívják. Aztán visszaszereltem a kereket, gyorszárat rögzítettem, próbáltam meghajtani és alig akart megmozdulni a kerék, szinte szorult, hátrafele ment ,de előre nem.Utána újra kiszedtem a kereket próbáltam lazítani a csavarokon de nem sok sikerrel.

A hátsó agy név szerint : Shimano FH-RM35 ( kazettás) , van rajta egy 9 sebességes szintén Shimano fogaskoszorú

Itt van képen is: ezeken látszanak a csavarok amikre gondolok. Két 17 villáskulcsal húztam meg őket.

[link]

[link]

Ha valami esetleg nem lenne érthető, azt jelezzétek mindenképp.

A válaszokat előre is köszönöm.



2015. nov. 2. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Ha nem értesz a biciklinek, akkor minek húzgálsz csavarokat ész nélkül???

Ha szerencséd van, akkor még nem tetted tönkre a csapágyazást.

Ha ennyi a hozzáértésed, akkor sürgősen vidd szervizbe, mielőtt totál tönkre teszed az egészet. Pláne, hogy most már az egész tengelyt ki kell venni, hogy normálisan be lehessen állítani a csapágyazást.

2015. nov. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem gondoltam arra, hogy ezzel elronthatom. Szervízben mit mondjak? Nem akarom , hogy félreértsenek aztán elkúrják a biciklimet.
2015. nov. 2. 18:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Pont azt amit itt leírtál. De ha használtad is, akkor szinte biztos, hogy a csapágycsészékbe belemartak a golyók és megsérült a felülete. Egy új agy kb 8-9e Ft plusz a szerelés talán kijössz 12-13e-ből.
2015. nov. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Remek..
2015. nov. 2. 18:41
 5/6 Alex Fly ***** válasza:
Nem hiába mondják, hogy ami jól működik, azt nem kell megjavítani. A kónuszok beállítása nem véletlen. Ha nem értesz hozzá, akkor vidd szervízbe és állíttasd be. Személy szerint nem hinném, hogy akkora kárt okoztál volna, mint az az előző hozzászólásban olvasható, tapasztalatom szerint általában annyira nem lehet megszorítani az agyat, hogy azonnal tönkremenjen. Rosszabbik esetben is max a golyók és kónuszok cseréjével rendbe lehet hozni -ami nem jelenti azt, hogy az élettartamára ne lenne rossz hatással... Amennyiben mégis sikerült, akkor sok esetben jobban jársz új kerékkel, mint az átfűzéssel.
2015. nov. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

Igazából azon műlik, mennyire húztad meg. Egy őskori Csepel versenybringa agyban marha vékony a csapágycsésze, ilyennel el is lehet repeszteni. Egy Shimano agyban vastagabb a csésze anyaga és nem telibe edzett. Általában csak a golyók és a kónusz tudnak sérülni, azok a puhábbak.

Valószínű, hogy a golyók cseréjével megúszod. Esetleg kónusz, de az sem drága.

2015. nov. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!