Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tapasztaltok ti kéz- illetve...

Tapasztaltok ti kéz- illetve lábzsibbadást testmozgás közben?

Figyelt kérdés
Legyen az bicikli, szaladás, akár intenzívebb séta, érzem, hogy elzsibbad a kezem, leginkább a bal. És a lábaimmal ugyanez. Mitől lehet ez? Csináltak EKG-t, vértesztet, azt mondták az eredmények normálisak. Tapasztaltok hasonlót. Nem volt mindig ez, csak úgy 2 hónapja tapasztalom.
2015. nov. 25. 20:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nálam csak országútizás közben jön elő néha, ha hosszabb távon megyek, a testtartás miatt, a derekam is be szokott állni.
2015. nov. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

gerincproblémára utal mind a két dolog,ezért nem fogja kimutatni sem ekg,sem a vérteszt,max az mri.

felső háti-nyaki és alsó háti gerinctornát kezdj el.

a felső háti nyaki panaszok azért gyakoribbak télen,mert rajtad van a pulóver a kabát,a súly húzza le a vállad és a végén észre sem veszed már görnyedsz.

ez meg kifeszíti a porckorongot,nyomja az ideget ami fáj,vagy zsibbadást okoz.

2015. nov. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Krisz85 ***** válasza:

abszolúte igaz, az előtte szóló irány a gerincklinika, javítható, gerinctornát fognak felírni sokat kell nyújtani és gimnasztikázni majd, de lássa szakember is!!!,


a gerinc brutál, ismerősömnek például a nyaki csigolya közötti tartóizom gyengeség miatt nem kapott elég oxigént az agya és folyton álmos volt


érdekes az emberi test


egy biztos, aki pl irodai ülő munkát végez például és mozog, annak is kell gerincerősítő és vázizmot erősítő edzést csinálni mert ha a gerincmerevitő izmok ellazulnak és gyengék is, akkor a csigolyák nem a természetes módon érnek ösze és ebből jön a zsibi stb...

2015. nov. 26. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, valószínű, hogy tényleg gerincprobléma okozza a zsibbadást. Bár nyáron már elküldött a háziorvosom gyógytornára mert az alsó hátizmaimat túl merevnek találta. Elmeséltem neki, hogy volt egy sérülésem még anno az uszodában, amikor rosszul ugrottam be a vízbe. Vagyis szúró fájdalmat éreztem a gerincemben ugrás után. Azt mondta, hogy lehetséges, hogy a porckorong sérült és elküldött gyógytornára, de nem rendelt el sem röntgent, sem MRI-t? A tb-s orvosok nem nem küldenek el kivizsgálásra? Ahhoz magánrendelőbe kell menni?
2015. nov. 26. 12:21
 5/15 A kérdező kommentje:
Még ez érszűkület villant fel az agyamba, hogy az is okozhatja, mivel a vérellátás nem elégséges olyankor. Hidegek is végtagjaim mozgás közben. Viszont nem tudom mennyire állhat az fenn, ugyanis csináltak EKG-t. Jó kérdés, hogy az kimutatja vagy sem az érszűkületet.
2015. nov. 26. 12:47
 6/15 anonim ***** válasza:

persze hogy nem küldenek mri-re.

egy mri vizsgálat a tb-nek 80-120ezer forintba kerül.

ezért arra csak akkor utalnak be,ha úgy mész be a neurológiára mint egy nyomorék aki mozogni alig bír és sírsz,nyavajogsz mint egy fürdősku-rva.

vagyis különösen indokolt esetben csak.

magyarországon vagyunk nem a vészhelyzetben,ahol a legkisebb sérüléssel is ct-re küldenek:)

a másik dolog,hogy a háziorvos nem is rendelhet el ilyesmit.

ők beutalót írnak a neurológiára és ha ott hiteles az előadásod,akkor esetleg elküld mri-re a neurológus amire vársz 2-6 hónapot.

a porckorong problémákat a röntgen nem mutatja,ezért ez ki is esik.

2015. nov. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én is küzdök hasonló gerincproblémákkal, ugyanezekkel a tünetekkel. Végigpróbáltam minden lehetőséget, szóval vannak tapasztalataim :-)

Először is menj el egy jó csontkovácshoz. Az helyre igazítja az elmozdult csigolyákat. Aztán mondani fogja, hogy havonta, kéthavonta vagy félévente járj vissza állapottól függően.

A tb-belül elküldenek reumatológushoz, az elküld esetleg gyógyfürdőbe-masszázsra, ami kellemes ugyan, de ilyen súlyosabb esetben már nem sokat ér és időigényes, viszont a gyógytorna az jó. Később otthon is tudsz hátizom erősítő gyakorlatokat végezni. Vannak mindenféle ultrahangos hókuszpókuszok, az is időigényes, hamar elmúlik a hatása.

Ha nagyon beáll a hátad, vállad, kend be Voltarennel, vagy valami izomlazítóval éjszakára, az segít valamennyit.

Ezen felül pedig rendszeres testmozgás, úszás, könnyű súlyzós erősítés.

2015. nov. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

7-es, köszi, a csontkovács valóban jó ötlet, de én úgy látom, hogy azelőtt mindenképpen kellene egy MRI, azért, hogy ő is láthassa, hogy hogyan vannak a porckorongok elhelyezkedve, ne csak úgy látatlanba ropogtasson, mert még rosszat is tehet.

Őszintén szólva, nem tudom melyik a jobbik eset, ha keringési problémáim vannak, vagy ha gerincproblémám. Hát egyik sem jó dolog.

Színészkedni nem szeretek, ezért valószínűleg elmegyek egy magán csontdoktorhoz, aki valószínűleg elküld MRI-re. Van valamennyi megtakarításom, amúgy is az első az egészség, nincs értelme spórolni a pénzt ilyenkor.

2015. nov. 27. 11:46
 9/15 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, a csontkovács kitapogatja, mi van, nem kell neki MRI. Ezek kívül nekem CT-t és sima röntgent csináltak, jól látszottak a problémák. (Elmozdult csigolya, meszesedés, túl keskeny rés, stb...)
2015. nov. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Aham, értem. Amúgy mennyi idős vagy? 27 évesen úgy érzem hogy egy picit sok a problémám :)
2015. nov. 27. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!