Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Üdv! Szeretnék vásárolni...

Üdv! Szeretnék vásárolni magamnak egy Kilimanjaro Fatbike-ot. Milyen vele a közlekedés?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy az aszfalton hogyan viselkednek ezek a nagyon széles gumik? (Tudom hogy nem oda találták ki) de ha esetleg ott szeretnék menni vele, mennyire nehéz ott tekerni illetve "hosszú" távra (5-6 km) mennyire lesz barátségos?

Köszönöm a válaszokat!



2015. dec. 5. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
1-2 szer buli, de amúgy szívás az egész...nehézkes szar
2015. dec. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
tapasztalatból mondod, vagy csak kipróbáltad és nem jött be?
2015. dec. 5. 19:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Mekkora gumik ezek atya ég :D


Szerintem nagyon nem lenne jó ha betonra akarod használni.


Inkább akkor vegyél egy fixi-t hogy ha csak 5-6 km-t akarsz menni.


Sőt arra még egy mounti is jó.

2015. dec. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tothp ***** válasza:
Ezek a gumik nem olcsók. A beton megzabálja őket. Ahogy előttem írták: szívás vele közlekedni. homokon, havon menni jobb vele, mint mással. Egyébként baromság
2015. dec. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A fat gumijai olyan rezgéseket is elnyel, amiket egy teleszkóp sose fog. Van kimondottan országúti gumi is hozzá egyébként, és nem annyival nehezebb tekerni mint sokan gondolják. Nekem nincs ilyenem, és nem is vennék, mert a gumik méregdrágák hozzá (kb. 20 ezer/darab), és az alkatrészeket sem tudod megvenni akárhonnan, de néztem róla tesztvideókat, és olyannal is beszéltem akinek van ilyenje. Ha terepen mész lefelé a széles gumik csúszkálni fognak, és nehezebb vele irányt változtatni. Ez a fatbike nagy hóba, sárba, homokba jó. Igazából az én mtb-men 2.1-es kellys attack gumik vannak, és nincs gyakran olyan alkalom, hogy olyan sár legyen ami gondot okozna, és a sarat se dobálja fel. Csak jó minőségű gumit kell venni. Hóba pedig tudsz venni gyári szöges gumikat, vagy barkácsolni is tudsz magadnak. Persze ha van bőven pénzed kipróbálhatod milyen, de ha már feltetted a kérdést feltételezem hogy nincs fölös 200 ezred csak úgy.

2015. dec. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként az átlag erdei talajokba a keskenyebb gumi kevesebb mintája jobban belekapaszkodik. Amikor kipróbáltam egy 125 cc korsszmotort meglepődtem hogy abban a kanyarban ahol a biciklimmel simán elmentem, ott a motor első gumija csúszott. A kétkedőknek itt egy videó https://www.youtube.com/watch?v=sf45i_hYVnU , látszik is benne hogy a fatbike mennyire tud csúszkálni, és lefelé is jóval lassabb.
2015. dec. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!