Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan lehet megfogalmazni a...

Hogyan lehet megfogalmazni a fatbike lényegét? Mondjuk: divatos semmire se jó hülyeség azon übermájer bringásoknak akik végképp nem tudják hova tenni pénzüket?

Figyelt kérdés

Itt ez a cikk kb ez is hasonló véleményű és hangvételű:

[link]


Ez a megfogalmazás jól megragadja a lényeget?



A cikk hazai és ált európai viszonyokra értendő uis a fatbike használható süppedő nagy hóban (ld Kanada) és futóhomokban is ld Szahara. Egyik sem épp európai alapdolog.


2015. dec. 12. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Ha kimész az erdőbe elég sok helyen látsz sarat. Azért valljuk be télen elég sokszor van sár, ha meg sár nincs, akkor fagyott a föld, itt-ott jeges. Ősszel is elég gyakran nagy sár van az erdőben, esik egy nagy eső akár 3 hétig is nagy a sár. Szóval előbb vennék egy fun fatbike-ot 300 ezerért, mint ugyanennyiért a legújabb iphone-t.
2015. dec. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

???


Két dolog!!!


Egy.


Mentél te már sárban fatbike-kal? na próbáld ki.

Ötszörös vastagságú kerék = 5x annyi sár.

Belemész a sárba és megszakadasz mert 100 kiló sár tapad rá.



Kettő.

300.000? Dobj rá még 300at hogy normális alkatrészeket is kapj.

2015. dec. 12. 14:46
 3/10 A kérdező kommentje:

akkor fagyott a föld, itt-ott jeges.


Ja fagyott földön egy mezei trekkinggel is elmegyek oda még monti se kell nemhogy fat.

2015. dec. 12. 14:47
 4/10 anonim ***** válasza:

"Ja fagyott földön egy mezei trekkinggel is elmegyek oda még monti se kell nemhogy fat." ŐŐŐ oké...


"Mentél te már sárban fatbike-kal? na próbáld ki.

Ötszörös vastagságú kerék = 5x annyi sár.

Belemész a sárba és megszakadasz mert 100 kiló sár tapad rá. "

Igen mentem, és megyek is elég sokat, mondjuk nem fatbike-al, de arra is lehet kapni normális gumit. Az olcsó gumikra rá tapad a sár, de ha egyszer kipróbálsz egy normális gumit akkor más lesz a véleményed. 2.1-es Kellys attack-ot használok, és olyan jó az öntisztulása, hogy bármilyen sárban is mentem, eddig még nem dobálta rám a sarat.

2015. dec. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nos én ezt teszteltem kettő hétig, nem tudom mennyire illik rá a "normális gumi" meghatározás:


[link]



Sztem eléggé (schwalbe)


És azt tapasztaltam amit leírtam. Nem arról van szó hogy pofámba dobálja a sarat az a legkevesebb.


Szóval summa summarum úgy adtam vissza hogy köszi a csajok haverok előtt villogni marha jó egyébként meg mi a szarnak. Használni azt nem lehet max a parti bícsen páváskodni vele.

2015. dec. 12. 17:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem teszteltem, szóval ha tényleg tesztelted, akkor elismerem győztél. Egyébként az nem lehet hogy ezt a gumit hóba tervezték? Teljesen más minta kell a hóba és a sárba. A sarat leszámítva mik a tapasztalataid? Mennyivel volt lassabb hegyen/aszfalton mint a te biciklid? Mi az oka hogy ennyire ellenszenves vagy a fat-al?
2015. dec. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mennyivel volt lassabb hegyen/aszfalton mint a te biciklid?


Viccelsz? Emelkedőn felfelé a tüdőm kiköptem. Montival röhögve felmentem.

Mik a tapasztalataim? Röviden: látványos és kényelmes, marha jó lájtos terepen, de amint olyan terepre megyek ahol már a monti kevés (ld süppedős sár) ott ugyan nem süpped viszont felszed mindent.

Vagyis kérdés mire jó. Mély hóba? Hát azzal mifelénk nem sűrűn lesz dolgod. Sárba? ld előző pont.

Futóhomok? No comment. Vagy a Hortobágy közepán akarsz brinázni mindenáron.


Szóval még1 mire jó? Kiadni a pénzt és a csajok előtt villantani. Erre. Másra nem.

2015. dec. 12. 18:35
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyártják, megveszik. Innentől kezdve merő energiapocséklás azon rugózni, hogy mire jó.
2015. dec. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

De hiszem magam is ezt írtam már a legelején!


Mondjuk: divatos semmire se jó hülyeség azon übermájer bringásoknak akik végképp nem tudják hova tenni pénzüket?

2015. dec. 13. 13:00
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

Szerintem nem véletlen, hogy egy elektromos rásegítőst dicsérnek a tesztben. Azt elhiszem, hogy azzal nem köpte ki a tüdejét.

Biztosan tényleg elmegy olyan terepen, ahol egy normál MTB a max. 2" gumijával nem, de milyen áron? Hát a tüdőkiköpés árán.

Kicsit olyan érzésem van az egésztől, mintha valaki eldöntené, hogy márpedig ő a bokáig süppedő vizes tengerparti homokban akar futni, de mivel besüppedni és pofára esni nem akar, felvesz hozzá két sílécet.

Ennek sem sokkal több értelmét látom.

2015. dec. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!