Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ilyen hűvös, borult, párás...

Ilyen hűvös, borult, párás időben ami mostanában van, szerintetek mi a megfelelő öltözet biciklire?

Figyelt kérdés

Nem biciklizek olyan nagyon sokat, néhány km-t alkalmanként. Úgy érzem jól felöltözök, nem fázok közben viszont minden alkalommal sikerül leizzadnom a hátamon, ami nem túl kellemes.

Mi a tökéletes öltözet ilyenkorra?


2015. dec. 16. 08:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Thermo aláöltözet, felette pedig rétegek.

Majd ha hidegebb lesz, nekem addig nem fontos, de akkor muszály egy rendes sportruházat, allul thermo aláöltözet, felette egy lengébb sportruha, felette egy vastagabb sportruha, igény esetén e felett eső/csapadék védő ruházat, kesztyű, sál, sapka pedig mindig legyenek száraz tartalék darabok ha nagyon eltávolodsz otthonról.

Jól jön kamásli, sportszemüveg, ha van bukó az alá is sapka mindenképen.

De a legfontosabb a megfelelő aláöltözet ha jó minőségű téli thermo ruha, akkor az elvezeti az izzadtságot és a párolgással már nem közvetlenül a bőrödet hűti. Olyan 35-40 km(nekem ez rossz esetben is 45 perc maximum, nem távolodnék el otthonról, és saját tapasztalat, mindig legyen valaki, akit tudsz riadóztatni kocsival, nekem nem volt, könyörögtem haveroknak családtagoknak egyesével, de senki nem vette komolyan, az egyetlen mázlim, hogy forgalmas helyen kapcsolt le az agyam, és kórházban ébredtem, rettenetesen kihültem. Velencei tó kört akartam tekerni -10 fokban, székesfehérvár-velence semmi gond nem volt, agárdon megálltam picit pihenni, na azt nem kellett volna, elindulni már nem tudtam.

2015. dec. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!