Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyibe kerül egy bicikli...

Mennyibe kerül egy bicikli felújítás? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A közeljövőben tervezem, hogy elvinném a biciklim egy kisebb-nagyobb felújításra, mert ugyan teljesen működőképes, de már kb 10 éves lesz, igaz ez nem látszik rajta.


Összteleszkópos MTB-ről lenne szó.


Hibája, hiányossága:


Mindkét váltót leszereltem, mivel elromlottak, illetve a hátsó váltónak elszakadt a drótja, ezek helyett kellene első-hátsó új váltó, vezetékek, valamint a hátsó váltórésznek a fogaskerekei közül (növekvő sorrendben a 2.) fogaskeréknél nincs hajtás, tehát hiába tekerek vele, nem adja át a hajtást a keréknek, csak magában forog.


Gondolom már új fék(pofák) is kellene rá ennyi idősen.


Úgy amúgy tökéletesen működik, szóval "csak" ennyi lenne a gondja, szóval hozzáértőt, szakembert kérdeznék, ha van, hogy ez durván kisvárosi árakkal mennyibe kerülne.



2016. febr. 2. 12:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mivel feltételezem egy összrugós hipermarket es förmedvényről meszélsz, nem érdemes minőségi alkatrészekben gondolkodni, 10- ha nagyon hagyod magadat lehúzni 15.000ft... De komolyabb bringaműhelyek, valószínűleg foglalkozni sem fognak vele, és nem azért mert olcsó, hanem mert gagyi és nem érdemes.
2016. febr. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
52%
A mtb márkája is mérvadó , az anyagok új gumikkal 15 körül lenne , plusz meló költség 5 - 8 ezer . Gyenge új mtb 35 - 40 ezer , belépő komolyabb felszerelt gépek 70 ezer körül nyitnak . Otthon amit tudsz javíts fel cseréld ki , szerszám és gyakorlat hiány miatt a komolyabb beállítást szakműhellyel végeztesd . Hajtóművet is nézd meg , a karok ha kikopnak és lifeg a pedál noname acélra cseréld őket . Ez olcsóbb az alutól és tartósabb is .
2016. febr. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Wadmalac ***** válasza:

Annyi lenne a szerviz, amennyiért ugyanilyen szintű újat veszel. Sajnos ez az a kategória. Mint az olcsó nyomtató ,amihez drágább a patron, mint egy új nyomi.

Ha nem tudod otthon magadnak szerelgetni és azzal legalább a munkadíjat megspórolni, nem igazán éri meg gatyába rázni.

2016. febr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
51%

Ezt csúfolják fogyasztói társadalomnak. Elromlik valami, megy a kukába és vannak un. szemétszigetek az óceánba, ahová a társadalom odasz"arik. Szégyenemre én is ennek vagyok a tagja és változtatni nem tudok.


Úgyhogy menjetek és vegyetek mindenből újat, még akkor is, ha csak a festék kopott meg rajta…


(Várom a "te meg miről beszélsz, ember" kommenteket)

2016. febr. 24. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Wadmalac ***** válasza:

"(Várom a "te meg miről beszélsz, ember" kommenteket)"

Hát az mondjuk jöhetne is, mert ezek a bringák a boltból egyenest mehetnének is a szemétbe. Ott kéne reklamálni, ahol használat ELŐTT eldobandó terméket gyártanak, piacra engednek. Ezt csak józan vásárlással lehetne megállítani, de láthatóan nem megy, mert VAN ennek is vevőköre.

Az nem megoldás egy közlekedési eszköznél, hogy az értékének sokszorosát költse rá az ember csak, hogy megközelítse a gyárilag forgalombiztonságos kerékpárokat.

Ja és ne feledjük el azt sem, hogy jelen esetben a karbantartás és felújítás a bringa 60%-ának kidobását és lecserélését jelenti. Az nem szemét? Éppen a legjobban újrahasznosítható részét NEM kell lecserélni.

Na ezért jelen esetre nem passzol a megjegyzés. Bár sok esetben egyetértek vele.

2016. febr. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:

"(Várom a "te meg miről beszélsz, ember" kommenteket)"

"Hát az mondjuk jöhetne is, mert ezek a bringák a boltból egyenest mehetnének is a szemétbe"

Pont erről beszéltem!!! Örülnék egy táblának, ami arról tájékoztat, hogy:

A FOGYASZTÓI TÁRSADALOM ÉRDEKLŐDÉS HIÁNYÁBAN ÁTMENETILEG SZÜNETEL

de erre még esély sincs, amíg ennyire megvezetik az embereket, hogy KÖLTS! KÖLTS! KÖLTS! KÖLTS! KÖLTS! KÖLTS! KÖLTS! KÖLTS! KÖLTS! ÉS KÖLTS!


Például a Karácsony. Miről szól? A Szeretet Ünnepéről? Tényleg? Talán a FOGYASZTÓI TÁRSADALOM diadaláról inkább. A REKLÁMok közti időt miért filmekke töltik ki és miért tolják ennyire az arcunkba a REKLÁMokat??? Talán tudod a választ magadtól is.


Nem tudom, hogy ez ellen hogyan lehetne küzdeni, azt hiszem, nem is érdemes, amíg a Földön a pénz irányít mindent. De csak addig. :D


Le a föníciaiakkal! :))

2016. febr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Wadmalac ***** válasza:

Én például az országúti kerékpáromat 14 éves korom óta építem, elindult egy 5 sebességes Csepelből, most egy alu vázas 600-as Ultegra. Az elkopott gumikon és bowdeneken kívül max a lámpa elemek mentek kukába, a 100%-os újrahasznosításhoz elég jól közelít, hogy minden upgrade-elt, lecserélt alkatrész használtan új tulajt talált, ami nem semmi, hiszen minden eleme minimum 5-6-szor lecserélődött, mindig jobbra. És csupa olyan minőségű alkatrész kerül bele, ami sok-sok éves használatra készült.

Hát nem is egy tecsós förmedvény az eredmény.

Ha így nézzük, én nem vagyok jó képviselője a fogyasztói társadalomnak. :D

2016. febr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Wadmalac ***** válasza:

"Nem tudom, hogy ez ellen hogyan lehetne küzdeni, azt hiszem, nem is érdemes, amíg a Földön a pénz irányít mindent. De csak addig. :D"

Az a helyzet, hogy egy olyan világban, ahol NEM a pénz irányít, nem tudom, hogy egy állami terroron kívül mi tudná motiválni a gyártókat a minőségre. Mert bizony, ahogy a fogyasztói társadalom indikálja a filléres xarokat, úgy a hosszú élettartamú minőséget is.

2016. febr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:

Az a helyzet, hogy egy olyan világban, ahol NEM a pénz irányít…

Oké, oké, de ez sehogyan sincsen jól!! Vagy csak én érzem magan úgy, mint egy "englishman in New York"?

2016. febr. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Wadmalac ***** válasza:

Az ember elsősorban egy önérdek központú lény. Ez mindent elmond.

Az önérdekén keresztül lehet közérdekért munkálkodásra rávenni. Erre jelen módszer a pénz. Tudsz jobbat? :)

2016. febr. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!