Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért nem pattan fel a külső...

Miért nem pattan fel a külső gumi a felnire?

Figyelt kérdés

28-as kerék, gyárilag volt rajta, belsőt cseréltem, leszedés is nehézkes volt, első kerék nehezen ment, hátsó viszont reménytelen. Beszappanoztam de semmi, annyira feszül a külső, hogy 10cm-es szakaszon majdnem a küllővel van egy vonalban.

Cross bicikli, így jött le a gyártósorról, nem hiszem el, hogy egy Cross bicikli ( ami földes utakra is lett kitalálva ) csak gépi eszközzel lehessen feltenni a külsőt.



2016. márc. 14. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
ha elég erős a leszedőd akkor vissza tudod azzal is tenni. Szépen alányúlsz, azzal az oldalával amivel alapból a gumiba kapaszkodsz levételkor a felnin megtámaszkodsz és elkezded húzni felfele. Arra figyelj, hogy nehogy becsípd mert akkor kezdheted újra az egészet. Érdemes fújni a belsőbe egy kis levegőt hogy ne terüljön szét az alján, úgy kisebb eséllyel fog rápattani a külső.
2016. márc. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, fújni próbáltam bele, a gumileszedő csak egy öntött műanyag, azzal esélytelen, az egyiket még leszedéskor eltörtem.

Egyébként miért szükséges ennyire merevnek lennie?

2016. márc. 14. 21:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Mármint a gumi szélének? Passz. Gyártón belül is változik hogy milyen illetve felnije is válogatja. Nekem pl. a Fulcrum 5 kerekekre kínszenvedés egy FSA Omega kerékhez képest a csere, mivel szélesebb. Én azt vettem észre, hogy a hajtogatós külső könnyebben felmegy. Ha esetleg elkopik a mostanid szerintem érdemes kipróbálni azokat is.
2016. márc. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sikerült megoldani, találtam az esetről egy rendes videót.

https://www.youtube.com/watch?v=-XUFVrl0UT4

Ez a siker kulcsa. 1,5 óra helyett 1 perc... ( tipikus " that makes sense " )

2016. márc. 15. 12:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi a videót, elméletben mindent tudtam, amit mondott, de eddig a gyakorlatban nem sikerült alkalmazni. Majd most :-)
2016. márc. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!