Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha lecserélem a külső gumimat...

Ha lecserélem a külső gumimat (26x2, 0 terepre való), mondjuk 1,75 szélességű slick gumira, akkor érezhető lesz a változás ( sebességben, manőverezhetőségben)?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán járok terepre, esetleg letaposott földúton.Ezért szeretnék gumit váltani.Szeretek jól bedőlve kanyarodni, nem tudom ,hogy egy vékonyabb gumival , hogy fog ez menni.Nyáron mennék hosszabb túrákra közepes-jó minőségű aszfalton, de persze a városban is sokat lennék.Szóval fontos a minél jobb átlagtempó.+ defektvédelem se elhanyagolható tényező.

Milyen gumit válasszak?

A tanácsokat előre is köszönöm.



2015. dec. 29. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen méretek mellett nem. 1,75 az durván nagy.


Ha egyáltalán nem mennél földúton, murvás terepen, csak akkor vegyél teljesen slick gumit, mert egy kis kavics stb meglepetéseket tud okozni, ha nem számítottál rá a túrád közben.

Én 35-40mm körülit tennék fel a helyedben, ez bőven elviseli a túrák alatt a cuccokat is és még a felnihez is használható nyomás szempontjából (4-4,5 bar).

Mintázatra meg egy minimálisan rücsköset, mintást, van katalógus, amin a tapadás és gördülési ellenállás is meg van adva.


Minőségben meg continentalt ajánlom, jó szövetvastagság, és sok defektvédelmi fajta. Ha 3000 km-enként fogsz egy defektet kapni, akkor nem lesz sok az 5000ft/db.

2015. dec. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Azt gondoltam, cipőt hordasz!
2015. dec. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az elsőnek köszönöm, ment a zöld kéz.
2015. dec. 29. 19:46
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

nem kell az 1,75 van kisebb is de azért nem outi mint az elő írja,az szerintem nagyon virsli.

Ha durván sokat tekersz egy adott útvonalon akkor érezni fogod a különbséget,hogy gyorsabb vagy,esetleg többet gurulsz mint álltalában,de amúgy nem.


valami nevesebb gyártót ajánlok:maxxis,continental,cst.(még mielőtt megszolnátok,hogy a cst ratyi csak közlöm,hogy a maxxisnek is gyárt.)

2016. jan. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
jaj lemeradt:schwalbe big apple,nagyon szeretik városban.
2016. jan. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!