Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha világítani is szeretném...

Ha világítani is szeretném magam előtt az utat akkor milyen megoldást javasoltok? Dinamó vagy akku? és milyen led?

Figyelt kérdés

2016. márc. 23. 00:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem szükséges nagyon jól látnom az utat és csak rövid útra megyek akkor a dinamós világítást kapcsolom be. De ha nagyon jól akarok látni éjjel vagy ha hosszú úton vagyok akkor LED-es fejlámpát használok. Véletlenül képem is van róla:

[link]

Ez 3 ceruzaelemmel működik és mindössze 1 db LED van benne.

2016. márc. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TR75 ***** válasza:

Én valamilyen bringára szerelhető reflektort ajánlanék. Vannak mindenféle minőségű és hatékonyságó lámpák, a konkrétan reflektor minőségűekig, bringára szerelhető akkumulátorral, amikkel vaksötétben is biztonságosan lehet bringázni (mondjuk éjszakai erdei túra).

A fejlámpát én nem szeretem, mert nagyon könnyen a másik ember szemébe lehet vele világítani (nem szándékosan is), lakott területen kívül oké a használata, mert konkrétan oda világítasz vele, ahová nézel, de mondjuk egy városban, közvilágítás mellett szerintem fölösleges.

2016. márc. 23. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Fejlámpa miatt egyszer majdnem meghaltam, semmiképpen nem ajánlom, az ugyi oda világít ahová nézel... Én egy érdekes alakú patörzset néztem ami pont úgy nézett ki holdfénynél, mint egy vérfarkas... Még át is futott a fejemen, hogy jó, hogy nem vagyok parás, mert szívrohamot is kapnék itt az erdő közepén az ilyenektől... Na és akkor puff... Fel volt túrva a bicikli út, egy kb 1.5 méteres gödörbe szántottam bele, úgy, hogy a testem bele a gödörbe, a fejem/nyakam meg nyekkent egy nagyot a gödör másik száján...

Alig bírtam mozogni, a mentők kb 60 perc alatt találtak meg, addigra majdnem kihűltem... A doki azt mondta, ilyen törésnél csoda, ha nem lesz baja a velőnek, minimum le kellett volna bénulnom, de meg is halhattam volna...

Mindezt azért, mert semmi nem világította az utat és még a szemem sarkából sem volt esélyem látni, mi van előttem...

Fejlámpázhatsz, ha jónak látod, de akkor is legyen a bringán egy fix lámpa ami azt világítja, ahová a kormány visz..

2016. márc. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én is most akarok csinálni. Kiberhelt laptop Li-ion cellákból. Kell egy nagy fényerejű LED+ hűtés.. maga a lámpatest. Illetve egy egyszerű kis tranzisztoros áramgenerátor. S egy fél évig nem kell tölteni sem a LI cellát. 150Ft-ból összeraktam egy kis egyszerű töltőt is, és így párhuzamosan töltök vele 2db cellát.. Én 6 cellát raktam össze.. 12V-om van, jó nagy kapacitással.. Pont úgy mint egy laptopakku esetén. Annak a műanyag háza az akkutartó.
2016. márc. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!