Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szeretnék elkezdeni downhill-e...

Szeretnék elkezdeni downhill-ezni, hol, mivel kezdjem, mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Miket kéne vennem, hol, és hova tudnák menni?


Köszönöm.



#Attila #downhill #toljad géza #jolikám kupak
2014. dec. 30. 23:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

első körben költözz egy olyan országba, ahol vannak hegyek, nem pedig csak 2-3 értelmesebb ám megunható pálya...

majd kell kezdésnek minimum 5-600ezer ft, amiből megvehetsz egy belépő kategóriás downhill bringát, majd már csak fel kell juttatnod megad valahogy a hegyre.

2014. dec. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Mindenképp olyan biciklit vegyél, amin van váltó, és tudod tekerni kifelé. Egy 16"-os umf vázzal azért már kényelmesen tudsz mászni hegyre felfelé, ha nem vagy 180 cm fölött. És a downhill-ezéshez ki fel kell mászni a pályára, ha nincs hozzá megfelelő bicód szenvedés lesz állandóan kifelé tolni. Kezdésnek egy merev vázas bicót ajánlok 100 mm-es teleszkóppal. 100 ezer a bicikli használtan kb., + mindenképp kell fullface sisak, térd és sípcsontvédő, meg egy kesztyű, ez egy olyan 30 ezer. Ezenkívül nem árt ha van tartalék pénzed is. 200 ezerrel már simán neki lehet kezdeni :) Sok sikert! Ja, és ajánlom figyelmedbe a következő oldalakat: testbike.hu , bikemag.hu , ezeken az oldalakon minden információt megtalálsz amire csak szükséged van! Üdv!
2015. jan. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%
Még annyit hozzá kell tennem, hogy a "dh" egy nagyon szép sport. Azért raktam zárójelbe, mert amit te szeretnél annak köze sincs a dh-hoz, ha már azt kérdezed hogy hová "tudnák" menni. Nem fogsz tudni menni sehová sehová sem, hacsak nincs rengeteg pénzed meg autód. Amit te szeretnél az a freeride. Feltételezem hogy még fiatal 12-15 éves vagy. A fully (összteleszkópos) bicókról ne is álmodj. Merevvel kell kezdened hogy megtanuld az alapokat. És neked kell megépítened a pályát. Ha szerencsés vagy találsz magadnak egy partnert, ha még szerencsésebb vagy nem rombolják le azonnal az általatok épített pályát, ugyanis illegális más erdejében építkezni. Leírom hogy mi fog rád várni ha egyedül kezdesz neki. Napi 2-3 órát fogsz dolgozni, óránként jó esetben 5 méternyi nyomot fogsz tudni kitisztítani rendesen. Sunnyognod kell, félsz hogy lebuksz és felelősségre vonnak, mindeközben minden kis zajra felfogod kapni a fejedet, félni fogsz az erdőben sötétedés előtt. 2-3 hónap alatt már lesz egy járható pályád, ha nem unod meg az egészet egy hét alatt. Ha egyedül kezdesz neki nagyon rossz lesz, egy jó haverral viszont élvezet megcsinálni egy pályát, de a mai világban nehéz találni ilyet. Szóval van egy pályád, egy 60-70 centis ugró megépítése igényesen érkezővel körülbelül 10 óra, ebből építesz 5 darabot, a kanyarok ívét megcsinálni, nem hinnéd el hogy ez mekkora meló. Viszont ha képes vagy megcsinálni egy percig sem fogod bánni a rengeteg belefektetett energiát! Viszont lehet hogy felétek olyan adottságok vannak hogy hamar el lehet kezdeni az ipart. Ezt nem tudom, ezért kéne értelmes kérdést írnod, mert ebből semmi sem derül ki. Járd be a környéket, olvasgass egy kicsit a téma után, és döntsd el hogy alkalmas vagy-e rá. Viszont én csak biztatni tudlak, hajrá! ;)
2015. jan. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Este felé már betompul az agyam, ezért tényleg nem lett túl értelmes a kérdés.

Jóval 180cm fölött vagyok :)

Elég melósan hangzik amit írsz, még el kell döntenem hogy meg-e éri nekem. :) Addig meg jobban útána nézek a dolognak.

2015. jan. 1. 21:15
 5/19 anonim ***** válasza:
Kezdésnek vázaknál a merevet azért ajánlják mert "érzed a hátulját" olyan vázat vegyél aminek a fejcsövét nem töri le egy 130-as 160-as teleszkóp pl: Gepida Karaton(a 2006-os van nekem annak nem ártott eddig a 160-as se) Umf hardy 1,2 állítólag ezek bírják a nagyobb telókat vagy pl a Mali slalom m2 stb de ilyet hogy dartmoor Two 6,4 player mr.projekt dancer stb... Nem ajánlatos ezek csak is 80-100mm-es telókat bírnak állítólag azaz dirt-re találták ki. Teleszkópból 130-tól 160-ig nézd a rugó utat.Tárcsafék elöl hátulra elöl 185-203 mm-es tárcsa hátul meg ugyan csak. Tárcsafék hidraulikus jó fajta legyen. Kerekek felni: Ha kezdő vagy akkor még elég egy Rodi DH excalibur felni valami normális és jó iparis aggyal (elöl hátul). Stucni ne legyen hosszú szerintem valami bmx stucnit nézz vagy ami 60 mm vagy rövidebb kormány annyira legyen széles ami neked jó és hajlított kormánycsapágy valami strapabíró iparis. Hajtó mű hát én egy ilyen hajtókart: [link] monoblokk: [link] ezek egész jók lesznek SZERINTEM. Pedált nem merek ajánlani azokat inkább próbálgasd ki hogy mi jó neked. Én jelen pillanatban egy ilyent néztem ki [link] Ha akarsz váltót akkor egy olyan 8-as 9-es 10-es sor legyen szerintem hátul. Elöl meg csak egy lánctányér. Én egy ilyen váltót ajánlanék ez egész olcsó és talán jó is. [link] és ehez egy sor [link] (a 11-28-ig) ot nézd. Nézz egy terelőt előre hogy ne essen le a lánc pl ez: [link] a gumi valami ballonos jó bütykös legyen hogy jól tapadjon. [link] ezt sokan szeretik használni. Remélem a biciklivel tudtam segíteni.
2015. jan. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

És helyeket tudtok mondani ahova érdemes menni?

2015. jan. 1. 23:56
 7/19 anonim ***** válasza:
HHH, Rabbit, Jani hegy, stb.
2015. jan. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nem basztatásból, de mit akarsz te a rendes dh pályákon?? Rá se mernél menni egy normális ugróra, vagy ha igen úgy összetörnéd magadat hogy anyád sem ismerne fel.
2015. jan. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Anyám így sem ismer fel.
2015. jan. 2. 15:08
 10/19 A kérdező kommentje:
A váz méretre visszatérve, milyen méretűt kéne vennem ha 2m körül vagyok. Gondolom nem mindegy (?)
2015. jan. 2. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!