Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 29 colos mtb bicikli tapasztal...

29 colos mtb bicikli tapasztalatok? Megéri ilyennel menni napi 150-200 kilométert?

Figyelt kérdés
Tervemben áll a 26-os mtb mellé egy 29-est venni főképpen mert a 26-oson nem valami komolyak az alkatrészek és ha újat vennék akkor komolyabb alkatrészekkel viszont gondolkodtam 29-esben csak nem tudom mennyire éri meg. Nyáron hetente legalább egyszer 100+ kilométert tekerek szóval meg esett már 240 is de nem tudom hogy könnyebb vagy nehezebb nagyobb kerékkel? Ahogy elképzelem könnyebb lenne mert mégis nagyobb viszont még az is hogy arra is találni vékony gumit? A mostanin 26*1.40-es gumit használok van hasonló méretben 29-esre is? Földes úton nagyon nagyon ritkán megyek szóval nem kell terep gumi.
2016. márc. 25. 00:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Fixit vegyél.


Országútit nagyon meg kell tanulni vezetni ahoz hogy ne okozz balesetet.


Sokszor voltam már olya helyzetekben amiben majdnem én okoztam balesetet.

2016. márc. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1# akkor ne ülj biciklire... Mi a rákot kell nagyon megtanulno országútin?..


29essel a legnagyobb baj, hogy dögnehezek... Nekem 50km is szopás vele.

Vegyél egy olcsó 90 es évekbeli közép-felsőkategóriás outit, 30-60 közt ki lehet fogni aztán azzal túrázz 100 km eket, a 29 est meg használd rendeltetés szerűen.

Amúgy tudok egy merida big nine tfs 300 ast 130.000 ért :)

2016. márc. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Maradjunk annál amit kérdeztem. 100 kilós vagyok országútit hova használjam télen meg erdőbe. Ugyanis télen rakom vissza a terepgumit. És egyébként is országútival semmire se megyek. És Kell az első teleszkóp. 24 000 3 évi biciklizés ezt igazolja! Szóval nem éri meg a 29?
2016. márc. 25. 08:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, a 29-es bringákon ugyanúgy 622-es gumi van, mint a 28-as trekking meg outi bringákon. Nyilván a felni szélesség számít, hogy milyen vékony gumit lehet a 29-es felnijére tenni, de 1,5 collost biztosan, és azzal már azért lehet túrázni. Nyilván egy 29-es monti nem a legideálisabb a túrázáshoz, egy cross trekking praktikusabb lehet, de mondjuk én is 26-os montival nyomom a csomagos meg csomag nélküli túráimat, és jól el vagyok vele. Az az 1-2 kiló különbség, amennyivel a 29-es nehezebb, nem akkora jelentőségű, ha nem mész időfutamokat. Azt viszont neked kell tudni, hogy kihasználod-e a 29-es nagyszerű terepező képességeit, vagy csak jószerivel aszfalton használnád... Amúgy én ha új bringát vennék, 27,5-es montit vennék, abból ugyanúgy lehet túrabringát csinálni, mint kemény terepbicajt (valójában csak gumit kell cserélni rajta, meg csomagtartót rászerelni...).
2016. márc. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Valszeg 19 mm széles a felni. Így a legvékonyabb gumi amit rá lehet tenni az a 28 mm széles. Bármilyen trekking gumit rá lehet tenni, mind2 622 mm átmérőjű... Így az 1.4-es is rámegy.
2016. márc. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#1 Vicces vagy :D Fixivel kell megtanulni menni. 3 napja raktam össze az enyémet, és még elég fura, meg tényleg igényel egy kis gyakorlást. Pedig országútis vagyok... sokkal-sokkal könnyebb oútival menni.


Szerintem erre a felhasználásra jobb a 29". Esetleg nyárra vehetsz bele karbon merevvillát is, ha tényleg csak aszfalton használod (könnyebb meg merevebb lesz tőle). De akár az is jó lehet, ha veszel a 26"-os mellé egy fitness gépet (országútira hasonlít, de egyenes kormánnyal, és kényelmesebb), a másik meg megmarad télre/terepre.

2016. márc. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!