Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » MTB + vékonyabb gumi ->...

MTB + vékonyabb gumi -> országúti használat. Megoldható? Vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Van egy Kellys Viper 60 kerékpárom.


[link]



Ez egy Hardtail MTB.


[link]



Egy éve van meg. Néha szoktam vele menni terepen, de 85%-ban aszfalton használom. Múltkor próbáltam egy barátom biciklijét és éreztem, hogy mennyivel jobban megy aszfalton, meg nem zúg, morog. Neki vékonyabb, aszfaltra való gumija van, meg egy inkább városi biciklije.

Utána nézegettem Kellys 2014 katalógust és láttam benne egy Cross nevű kategóriát.


[link]



Pl. Kellys Cliff 70


[link]



Néztem, és felmerült bennem, hogy lehet, hogy valami ilyesmit kellett volna vennem. Aztán láttam, hogy ezek nem sokban különböznek a Hardtail-ektől, a lényeges különbség így ránézésre, hogy más gumi van rajtuk, kicsit vékonyabb.


[link]



Arra gondoltam, hogy lecserélem a gumit a biciklimen egy ilyen típusra, min ami ezeken a Cross-okon van.

(Először aggódtam, hogy nem fog-e hülyén kinézni. Szerintetek?

Itt egy kép. Nem egy profi, csak egy paint-es vacak, de a lényeg látszik: [link]

Megoldható, érdemes, mi a véleményetek?


(Honnan tudom, hogy milyen gumit kell rá vennem? Ha találok egy megfelelő vastagságút, mintázatút, mit kell nézni az átmérőn kívül?)



2014. márc. 29. 22:17
 1/3 A kérdező kommentje:

Láttam, hogy az utolsó link nem működött.


[link]

2014. márc. 29. 22:25
 2/3 anonim ***** válasza:
Megnézed a mostani gumid oldalán, hogy mi a mérete és annak megfelelően veszel egy 1.5 vagy 1.75-ös slicket. Belső is kell hozzá.
2014. márc. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én a régi Merida Kalahari 510-emre vettem slick 1.6-os conti sport contactot, 6 bar-on használom aszfalton. Jobb lenne egy 28-as kerék, de sokkal jobb mint a bütykös gumi.
2014. márc. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!