Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A biciklizéstől mennyi idő...

A biciklizéstől mennyi idő alatt lehet lefogyni?

Figyelt kérdés

Leszeretnék fogyni kb.5 kilót.

Sok helyen olvastam hogy a biciklizéstől lehet fogyni és mivel itt a tavasz gondoltam megpróbálom.

Mellette minden nap végeznék kardió edzést és futnék is.

Szerintetek mennyi idő alatt fogynék így 5 kg-ot?


2016. márc. 25. 22:34
 1/7 A kérdező kommentje:
azt kihagytam hogy 16/L
2016. márc. 25. 22:36
 2/7 anonim ***** válasza:
A kerékpározás is kardió mozgás (vagy aerob). A fogyás főként étrendi kérdés. Gondolom jobb alakot akarsz,ahhoz kéne erősíteni is.
2016. márc. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem jól összeállított étrenddel tavaly heti egy kg ment le, magas túlsúlyból. Nagyon jól felpörgeti az anyagcserét, futni már nem is kell mellette!

Viszont diétázni igen! Sokan esnek abba a hibába, hogy azt hiszik, ha mozognak, bármit és bármennyit ehetnek...

Tavaly azt vettem észre, hogy legalább 60 km-t kellett letekernem ahhoz, hogy egészséges ételekből csak a makrókat kellett figyelnem, hogy a fehérje meglegyen! A kcal keretemet egyszerűen nem tudtam túllépni!

Nekem a 36-40 km volt az, ami mellett kb. nem kellett számolgatnom. Ez alatt viszont figyelnem kellett továbbra is.

Emellett érdemes beiktatni heti 3 súlyzós edzést is. Egyrészt azért, mert mint minden sport, ez is égeti a kalóriát, így hozzásegít a deficithez. Másrészt pedig az alakunkat az izomzatunk határozza meg.

2016. márc. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a fogyással kapcsolatban egy a lényeg szerintem: kalóriaminuszban kell lenned.


És inkább a kényelmes tempós, de hosszú tekerést válaszd mert hiába tűnik úgy, hogy az nem ér semmit az égeti a zsírt felette már glikogénból fog dolgozni az izom ( én úgy tudom ez kb az 55%-os pulzushatárnál van )


Edzés után egy fél órával valamilyen fehérjét ( tojás, hal, soványtúró, csirkemell ) utána egy órával pedig lassú felszívódású ( azaz alacsony glikémiás indexű ) szénhidrátot, hogy a glikogén ( mert hát csak használja azt is bármennyire figyelsz a pulzusra ) raktárakat szépen tudja építgetni a szervezet ne pedig a hirtelen vércukorszint emelkedés miatt zsírként kezdje el lepakolni. Ja és ami a legfontosabb: rostok rostok rostok



Leszögezném, hogy amit én leírtam egy versenyző szemszögéből írtam, fogyáshoz lehet némiképp változtatni kell rajta.

2016. márc. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én egyik évben tavasztól őszig minden nap mindenhova mindenhova csak biciklivel jártam. Elég dimbes-dombos a környék és rendes tempót is mentem, nem csak olyan laza öregasszonyos stílusban. Arra volt jó, hogy legalább ez alatt tartani tudtam a súlyom, nem híztam. Igaz, nem is diétáztam, de nem is zabáltam egész nap.

Szóval olyan nagyon nagy fogyást ne remélj tőle, de mindenképp jobb, mint a semmi.

A vádlim viszont nagyon megerősödött. Nem hájas, hanem izmos. Olyannyira, hogy sokszor az a gatya ami jó lenne derékban és combban is, pont ott nem jön fel rám. :)

2016. márc. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Erre hogy mozgással mennyi idő alatt lehet lefogyni felhozom a saját példám. Suli időben átlagosan napi 2 óra + eddzek amiből 1 óra a reggeli futás (11-12 km mindennap) du. meg erősítés + egy óra bicó. A súlyom nem változik kb fél éve, sőt a testzsír %-om se nagyon. ( 12-15 körül lehet) Sőt mondok jobbat is, most szünetbe annyit mozgok amennyit egy átlag ember nem is lenne képes szerintem. tegnap 150km bringa volt, ma 20km futás, meg du. 1 óra crossfit. minden hétvégén nyomok hasonlókat és a súlyom nem változik. Itt jön a képbe a kaja tényező. Gyakorlatilag annyit eszem hogy így se kerüljek kaloria minuszba, ezért nem fogyok. Szóval nem az a kérdés hogy biciklizéstől mennyi idő alatt lehet fogyni, hanem hogy megfelelő kaloria deficittel mennyi idő alatt lehet fogyni. kb heti 1 kiló az egészséges, ezt persze elérheted biciklizéssel, futással, sétálással, de lélegzéssel is, ha ehhez igazítod a kaját. ( megjegyzem én csak étkezéssel sport nélkül soha nem tudtam fogyni, és nem is akarnék, nekem az kínzás lenne.)
2016. márc. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nyáron amikor majdnem minden nap tekerek 30-40 km-t,fogyok néhány kilót.Két hónap alatt így simán lemehet 5 kiló,ha figyelsz a táplálkozásra is.
2016. márc. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!