Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Régi 28-as csepel kerékpárnál...

Régi 28-as csepel kerékpárnál a hajtókar tengelyének a szorosabbra húzásához milyen és hányas kulcs kell?

Figyelt kérdés
(Szerelési analfabéta vagyok.)
2016. márc. 29. 12:03
 1/5 Wadmalac ***** válasza:

Kell egy körmöskulcs a kontraanya lelazításához (én spec. egy csődarabbal és egy kalapáccsal szoktam pótolni), aztán magát a csészét már nehéz megmondani, mert volt sok fajta, volt hatlapú meg csak két lapolású is. Nekem mindkettőre 19-es rémlik. Egyébként ha nincs összerohadva, majdnem hogy kézzel is tekerhető, ha a konrtaanya fel van oldva. És meghúzni tilos! Csak annyira kell tekerni, hogy ne kotyogjon és ott rögzíteni a kontraanyával.

Ja és persze a menetirány szerinti bal oldalról beszélek. A jobb oldali tövig behajtott, jól meghúzott csésze, azt nem kéne piszkálni.

2016. márc. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kösz. Biciklis boltban ezeket lehet kapni vagy csak külön szerszámboltban? Kb. milyen árúak?
2016. márc. 29. 16:07
 3/5 Wadmalac ***** válasza:

Drágábbak, mintha betolod a boltba és húzatsz rajta kicsit. Bár ott úgyis azt fogják mondani, hogy inkább kiszedik, kicserélik, de minimum újrazsírozzák, ahhoz meg minimum két új pedálék hozzájön.

Ha csak beállítják, azért nem hiszem, hogy 500-nál többet kérnének, a felújításért fizetsz mondjuk 1500-2000 forintot, a körmöskulcsért meg egy 19-es villáskulcsért meg fizetnél 3-3500 forintot.

És ők tudják, mit, hogyan kell csinálni.

Ha lenne otthon szerszámod, én is azt mondanám, csináld inkább magad, de így jobban jársz, ha megcsináltatod.

Ha viszont az a terved, hogy beletanulsz és otthon fogsz szervizelni magadnak, mélyen a pénztárcába kell nyúlni, annak a költsége a megspórolt szervizköltségekkel tán sosem fog megtérülni, csak lesz egy jó hobbid. :)

2016. márc. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor inkább tényleg eltolom a szerelőhöz.
2016. márc. 31. 12:05
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
Én beruháztam szerszámokra, mindent otthon csinálok már vagy 20 éve, legalább 5 komplett bringát raktam össze a kerékfűzéstől kezdve. Most már biztosan megtérült az a minimum száz-százötvenezer beruházás, ami szerszámokban áll. :)
2016. márc. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!