Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi alapján és milyen kerékpárt...

EagleHUN kérdése:

Mi alapján és milyen kerékpárt válasszak?

Figyelt kérdés

Mostani kerékpárom (Első teleszkópos acélvázas Giant boulder.) túlzottan leharcolt állapotban van, gyakorlatilag mindent cserélni kellene rajta.


- Max 200k -t szánok rá.

- Hosszabb túrákra, rövid munkába járásra és rövidebb hegyek között erdőben köves sáros talajon is használom a mostani bringám.

//Tudom hogy multifunkciós kerékpár nincs, így az sem baj ha a mostani lesz az erdőben való bringázásra és az új a hosszabb távú túrázásra.//


-Divat és kinézet nagyon nem érdekel.

-Kényelmes legyen hosszú távon is.

-Gyorsan föl és leszerelhető csomagtartót lehessen rátenni, kerékpártúrás táskával.


- Gondolom ez az árkategória már belefér abba hogy alumínium vázas legyen!?

- Milyen márka lenne a jó, mi fér ebbe bele?


Köszi a válaszokat.



2016. márc. 30. 15:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Aluváz 90 ezres Hervis mtb-nak is van . Érdemes a gépet eladni olcsón és befektetni az újba , közben lesni az akciókat .
2016. márc. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
200ért már akár elvárásaid is lehetnek mint pl a használható teleszkóp és hidraulikus tárcsafék. A márka kvázi mindegy, figyeld az akciókat. A keleteurópai gyártók, CTM, Dema, Rock Machine, Kellys például elég jó ár-érték arányú gépeket árul. Én a helyedben ilyen vegyes felhasználásra 29er-t vennék, azzal már erdőben is tudsz vandálkodni és egy gumicserével kvázi trekkinggé alakítható.
2016. márc. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1-es: "Érdemes a gépet eladni olcsón"


Egy több mint 10 éves járgányt amit használtan vettem, 15k-ért 5 éve, és széthajtottam azóta, mennyiért tudnék eladni?

Kotyog a pedál csapágyazása, meg a hátsó keréké. A lánc meg van nyúlva de nagyon. Mind az első mind a hátsó fogaskoszorúk több kerekén is vannak hiányzó fogak. A felnik fékpofáknál vonalig kikopva. A váltók kissé sérültek. A hátsó gumiról minden barázda lekopott. Ütött kopott az egész. A lélek tartja össze... 5k-ért elviszi valaki? Áhh inkább megtartom tartaléknak, erdei utakon "vandálkodni", gombászáshoz. Az újat úgyis sajnálnám ilyen célra.


Azért köszi a választ.

2016. márc. 30. 19:19
 4/12 Alex Fly ***** válasza:

Az általad említett felhasználási területre (mindennapos közlekedés, hosszabb túrák, néha erdei tekerés) én egy jó trekkinget választanék. Az első két felhasználás pont az, amire ki lett találva, az erdei utakon is elboldogul, habár durva terepre azért nem kellene kivinni... De ha a régit megtartod erre a célra, akkor ez sem lehet gond.

Ezért az árért már elég jól használható modellek vannak, természetesen alumíniumvázzal. De bármit is vásárolsz, kissé több törődést igényel, mint a leírásod alapján vandál módon szétbarmolt Giant....

2016. márc. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Itt ezen válaszok alapján nem igazán tetszik hogy a trekking akár egy kátyutól is tönkre mehet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__kerekparozas__63..


Nekem a bicikliboltos akivel beszéltem sem ajánlotta a trekkinget.


És mi van ha egy olyan montit választok aminek vagy vastag gumival megnövelt a kereke? Vagy eleve 28-as kerékkel készül?


Esetleg márkákat tudnátok mondani? Akár Trekkingre akár montira.

Milyen márkát ajánlotok, és mi az amit semmiképpen nem?

2016. ápr. 6. 10:22
 6/12 anonim ***** válasza:
Amennyiben nem éri meg a javítása se a felújítása akkor ezekkel a hibákkal ne használd mert veszélyes . Olcsóbb láncot váltókat stb viszont ki lehet fogni üzletekbe .
2016. ápr. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Most pedig egy ismerősömtől (Aki régóta nagy kerékpáros, komoly túrákra is jár.) azt az infót kaptam hogy nem ajánlja nekem az aluvázat. Mert azokat csak 80-90kg-ra gyártják, és én is 95kg vagyok mint ő. Plusz víz+kaja+egyéb felszerelés. Ezért ő is acélvázzal megy, pedig anyagilag megtehetné hogy aluvázas legyen a bicója.

Mondván úgyis elvesztem azt a plusz súlyommal mint amit nyerek az aluváz könnyebbségével.


Viszont arra nem tértünk ki beszélgetésünkben hogy az acélváz tud rozsdásodni rohadni is! Tehát kevésbé időtálló.


Vélemények?


Ha számít a testsúlyom: 95kg Magasságom 180cm.

Ezt eddig nem adtam meg de úgy látszik van jelentősége.

2016. ápr. 7. 10:30
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem volt pár 5 évtől idősebb mtb ami acélvázas volt nem rozsdáltak sem törtek el . Az ismerős állítása lehet igaz se cáfolni se erősíteni nem tudom . Jobb bringákat már aluvázzal készítik , pár cég gyárt acélt nem csúcs márkában . Körbe kell nézni mindenhol és össze kell hasonlítani melyiknek mi az előnye . Azért ha 200 ezret adsz ki erre te is összetudsz zsír új alkatrészekből rakni egy egyéni mtb-t . Esetleg haverral számoljátok ki a GIANT felújítása megér e max 100 ezret és ki jön e belőle . A maradékot egye fene átutalhatod nekem ... Kac kac
2016. ápr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Van most egy Hervis-es törzsvásárlói akció. Kerékpárra 40% a következő márkákra: Cygnus, benger, X-Fact, scrocco

Ezekről mit tudnátok mondani? Megérné?


Ezen kívül ugyanekkor ugyanitt a kerékpár kiegészítőkre is ad 30% kedvezményt. Tehát csomagtartót és táskát is vehetek rá!

2016. jún. 9. 16:30
 10/12 A kérdező kommentje:
Bónusz hogy több/akárhány kerékpárt és kiegészítőt vehetek ezzel a kedvezménnyel egyszerre. Lehet jelentkezni TBánya környékéről XD
2016. jún. 9. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!