Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a legjobb sátor/egyéb...

Mi a legjobb sátor/egyéb megoldás kerékpáros túrákhoz?

Figyelt kérdés
Idén szeretnék több kerékpáros túrát csinálni, és eközben a szabadban, kempingekben aludnék. Valami könnyű, kis méretű, gyorsan felállítható sátor kéne, vagy olyan hálózsák, amiben lehet a szabadban aludni. Mi a legjobb megoldás erre? Jó lenne, ha olyan 30ezer Ft körül megállna a mutatvány. Eddig a Quechua Quickhiker 2 sátrat néztem, de hátha valaki tapasztaltabb tud jobbat ajánlani.

2016. ápr. 9. 10:21
 1/9 axonbite válasza:
0%
Hát ha mindenáron csövezni akarsz legyél kemény nem kell sátor de még bicikli sem!
2016. ápr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a rendkívül hasznos választ. :)

Ha van olyan hálózsák, amiben nem zabál fel a szúnyog, akkor benne vagyok.

2016. ápr. 9. 20:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Talán érdemes a függőágyak felé is gondolkodni. Egy sima ponyvából összefogott függőágy is csudára kényelmes ám, masszívan veri az összes "földi" alvómegoldásokat, csak a felfújható matrac ad hasonló kényelmet. Ha fölé kihúzol egy madzagot, rá lehet dobni egy szúnyoghálót is. Legalábbis tavaly nagyon kellemes hétvégéket bringáztam egy gagyi sk. függőággyal. Az esőre persze gondolni kell. És lényeges a nagyon kieső hely megkeresése a táborhelyhez. Viszont megvalósul az, amit eddig csak mutterodtól hallottál: reggel a hasadra süt a Nap :))
2016. ápr. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez nem hangzik rosszul, de ahhoz kell két megfelelő távolságra lévő fa/oszlop is, ami nem mindenhol adott.
2016. ápr. 9. 22:55
 5/9 tothp ***** válasza:

Nekem van egy öreg "Vaude Taurus 2" sátram. Az mindenhol (ahova biciklivel el lehet jutni) bevált.

Hálózsák attól függ hová és mikor mész. nyárra bőven elég lehet egy 80 dekás Akármilyen zsák. Szerintem egy túraboltban segítenek.

Ha komoly dolgokat akarsz, ami nem hagy cserben, lehet, hogy szűk lesz a keret.

esetleg nézd meg Decathlonban a "Forclaz 2"-t vagy ha tök egyedül mész, elég lehet az alig 2 kilós "coleman aravis"

Függőágyas megoldásról én is hallottam. Dícsérik, de még nem próbáltam.

2016. ápr. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Hát a Colemant kicsit drágán találtam. Évi 10-15 napot lesz talán használva, így nem gondolom, hogy felső kategóriás cucc kell.

Amiken eddig agyalok:

Forclaz 2: 20k Ft, 35*18 cm, 3,5 kg

Quickhiker 2: 30k Ft, 39*17 cm, 2,7 kg

Vango Blade 100: 37k Ft, 50*13 cm, 1,75 kg

Grand Canyon Hangout 2, a low budget megoldás :): 10k Ft, 54*11 cm, 1,5 kg.

Utóbbi nem tudom, hogy mennyire valós. Kétlem, hogy a legolcsóbb a legkönnyebb, hacsak nincs belőle valami erősen kispórolva. A Forclaz ugyan nehezebb, de kicsi a csomag és árban is nagyon jó. A Vango könnyű, de hosszú a csomag, bár vékony. Meg kell néznem, hogy mit jobb hurcolni, a hosszút, vagy a vastagot.

2016. ápr. 10. 11:57
 7/9 tothp ***** válasza:

Gondold meg. lehet, hogy csak 10 napot nyúzod, de mind a 10 napod rémálom lesz, ha nem a megfelelő cuccal nyaralsz.

Mondjuk ezek mind jónak néznek ki.

2016. ápr. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tothp ***** válasza:

grand-canyon-hangout-2-turasator/

Ez tényleg lowcost. de csak szimpla. kifogsz 2-3 nap esős, időt, véged.de az éjszakai páralecsapódás is a sátor belsejében marad.

csak dupla falu sátort vegyél.

Az alu csövek is erősebbek, mint az üvegszálas.

A felsoroltak közül a wangoo vagy a quickhiker.

2016. ápr. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor ezek közül választok.
2016. ápr. 10. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!