Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Életmódváltó kezdőnek bicaj?

Életmódváltó kezdőnek bicaj?

Figyelt kérdés

Kisbabám már tud ülni.Gyerekkorom óra csak elvétve űltem bicajra.Most vennék egyet heti többszöri használatra.Kirándulni a kicsivel meg a párommal.Hátul gyerekülés lenne.Segitetek milyen biciklit vegyek?

Mátrában lakunk,tehát erdei úton is tekernénk.És ha lehet irjátok le a gumit,a márkát a bicajnak vagy fajtát,és hogy mire figyeljek,mi az ami tuti legyen nálam.Köszi:)

Ui:165 cm vagyok és 75 kg..Maradt rajtam rendesen a szülés után.Ha ez is számit..Elsősorban a kirándulás a picivel a cél de benne van a mozgás,alakformálás is.


2016. ápr. 11. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Totál tapasztalatlanul, biciklizni is alig tudva, egy babával a gyerekülésben kacsázni az autók előtt hegyes völgyes útakon, hát szerintem nem a legjobb ötlet... Inkább vennék egy ilyen gyereket a háton hordozó bizgentyűt, aztán lehet gyalog is kirándulni.
2016. ápr. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nos nem tudom melyik része utal arra hogy nem tudok biciklizni.Azt irtam gyerekkoromban bicajoztam rendszeresen(kb 15-16 éves koromig mindenhova azzal mentem.Akkor montim volt.).Nem azt irtam hogy nem tudok biciklizni.Nyilván az is nagy felelőtlenségre utal hogy kérdezek nem pedig betévedek az első boltba és megveszem amit rámsóznak.

Azonkivül ha jártál már a Mátrában akkor tudod hogy a legtöbb település határa erdő.Odáig valszeg eljutok a kisfiammal épségben.Nem kacsázva hanem normálisan,a forgalomra figyelve(jogsim is van,sosem volt balesetem sem),ha van akkor a járdán tekerve.Ha esetleg lenne konkrét válaszod a kérdésemre azt köszönöm.

2016. ápr. 11. 11:28
 3/7 A kérdező kommentje:
Hoppá téged félrevitt a kérdésem.Nem a bicajban vagyok kezdő hanem az életmódváltásban.Ám azért ha elolvasod és értelmezed a részletezést ez kiviláglik:)
2016. ápr. 11. 11:36
 4/7 anonim válasza:

Igazából én is azt hittem, hogy nem tudsz biciklizni... Szerintem be lehet építeni a mindennapi életbe ezt, hogy bringázz, aztán ha a gyerek elég nagy lesz, addigra megszereti ő is. Viszont sokan mondják hogy fogyni nem ettől lehet, hanem az leginkább az a bevitt táplálék mennyiségétől és minőségétől függ. Én nem tudom, csak saját tapasztalatból írom, hogy néha rendesen össze zabálok, máskor két napig alig eszek, ergo az evéssel sosem voltunk túl jóban. Van rajtam is olyan 6-8kg felesleg, de csak ősz óta fogytam már 5 kilót úgy, hogy rendszeresen kerékpározok. Emellett pedig mint mondtam a kajára nem igazán figyelek.

Kerékpár választásnál igazából nem tudom mi lenne jó. Gondolom valami női vázas városi, a könnyebb le/fel szállás érdekében. Gumik... Valami olyasmit mondanék, aminek a futó felülete majd hogy nem slick, azaz sima, de az oldalán bütykösebb, hogy poros földes úton ne csússzon. Igazából kerékpár boltban nem arra mennek, hogy átverjenek, szerintem tudnak ilyesmiben segíteni. Sisakot mindenképp ajánlom legalább a gyerekre. Jó ha úgy szokja a kerékpározást, hogy azt csak sisakkal. Persze legjobb lenne, ha tőletek is ezt a példát látná.

Különben én azt mondom, hogy először első héten üresen menj a kerékpárral, hogy megszokd azt, kitapasztald az irányíthatóságát, aztán ha már magabiztos vagy, jöhet aminek jönnie kell. :D

2016. ápr. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sok anyuka elgondolja rzt, hogy vesz egy biciklit, aztán majd annyit teker a gyerekkel a hátsó ülésen, hogy lefogy... Csak sajnos ez lehetetlen... Eleve nem fogsz csak valami lagymatag semmi megerőltető tempóban haladgatni, a gyerek miatt egy csomószor meg kell majd állni, lesz, hogy rossz az idő azért nem mentek, lesz, hogy túl meleg van azért nem, esik, fúj stb stb...

Persze, ha a karsz egy bringát kirándulni néha az szép és jó, de a fogyást ne ettől várd... Ahhoz megfelelő étrend és rendszeres testmozgás kell.


Ajánlom figyelmedbe ezt a cikket:

[link]


Valamint otthonra egy szobabringát, ellipszis trainert, de én pl szteppadot használok és azon csinálok mindenféle ugri-bugri gyakorlatot heti 3-4*40-60 percben, mert nincs semmi zaja, és lehet közben filmezni...

+ valami rendes edzést, ami rendesen átmozgatja az izomzatodat, pl fegyencedzés című könyvet


Bringa kereskedésben meg ne sajnálj a zsebedbe nyúlni, a rendes épkézláb bringák 100-120ezernél kezdődnek, akármilyen bóvlira ne ültesd magad mögé a gyereket.

Én cross-trekkinget vennék ilyen célra, esetleg mtb-t, ha rendszeresen letérsz az aszfaltról...

De csak szólok, olyan anyukát már milliót hallottam, akik elhatározták, jogy majd a gyerekkel a csomagtartón annyit bringáznak, hogy lefogynak, de olyannal még soha nem találkoztam, aki ettől valóban fogyott volna.

2016. ápr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem a fogyás a fontos de ezt is leírtam.Mindegy.Köszi.
2016. ápr. 11. 12:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Én egy trekkinget vagy egy városi kerékpárt ajánlanék, Krossnak vannak jó modelljei megfizethető áron. Ha van rá keret akkor agyváltósat érdemes venni (pl. shinamo nexus 7), mivel kifejezetten igénytelen. Esetleg még egy agydinamó rá, ha nem akarsz az elemekkel foglalkozni. Van már olyan hátsó lámpa dinamókhoz, amelyek pár percig még világítanak megállás után is.

Guminak olyat érdemes, amiben van defektstop, pl. a sajátomon Rubena long way stop horn ultimate van, eddig nem volt vele defektem.

2016. ápr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!