Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szabad a 33-as úton kerékpározni?

Szabad a 33-as úton kerékpározni?

Figyelt kérdés
Illetve melyik utakon nem? Úgy hallottam hogy az egy számjegyűeken nem szabad. Továbbá kukás mellény használata csak rossz látási viszonyok mellett kötelező? Lámpa nappal is kell legyen a bringán? Nem elég ha táskában van?

2016. ápr. 12. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs tiltva, akkor lehet, rákukkantottam streetview-al és nem láttam táblát, nyilván ahol rákanyarodsz ott nyitva tartod a szemed.

Láthatósági mellény éjjel kell, lakott területen kívül.

A jogszabály szerint a bringán(bringáson) kellene legyen, de nagyon elvetemültnek kell lenni annak a rendőrnek aki nappal meghág ha a táskádban van nálad a lámpa.

2016. ápr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Köszönöm szépen a válaszod. :)
2016. ápr. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából én köszönöm, de véletlenül más eszközről és más accountról írtam. :D
2016. ápr. 12. 16:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Oké, gondoltam, nincs mit :)
2016. ápr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A hivatalos forrást kell tanulmányozni, olvasd el a vonatkozó részeket.


Kresz:

[link]

"Kerékpárok és segédmotoros kerékpárok"


Kötelező felszerelés:

[link]

"A közúti közlekedésben részt vevő kerékpárra vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek"


Ezt is olvasd el, egy nagyon jó gyakorlati összeállítás. Nem azt szajkózza, hogy ha sisakot húzunk és az orrunkat a Kresz seggébe dugjuk, akkor minden rendben lesz, hanem valós utcai helyzeteket és megúszásukat mutatja be.

[link]

2016. ápr. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A 33-as egy igen kerékpáros barát főút lett, mivel a debreceni csapatok kitudja mióta ezen edzenek. Akik minden nap használják már megszokták a biciklis jelenlétet, egyedül néha a hétvégi sofőrökkel vagy az arra tévedőkkel van gond. Ugye főút, tehát ha többen mentek szigorúan egymás után. ( ezt áthágni csak írásos engedéllyel a helyi rendőrségről, de azt magánszemélyként nem igen fogsz kapni csak ha belépsz egyesületbe esetleg akkor lehet rá jogod)
2016. ápr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!