Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Árvízvédelmi töltésen szabad...

Árvízvédelmi töltésen szabad kerékpározni?

Figyelt kérdés

2012. júl. 23. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Általában nincs tiltva, van amelyikre még autóval is rá szabad hajtani, és van amin rendes út is található!

Van ami fizetős, van ami ingyenes...


Persze vannak szabályok:

Árvízvédekezéskor a töltésen közlekedni tilos. A töltésen közlekedni csak száraz időben szabad. Esős időben, ázott töltésen, illetve lezárt gátsorompójú töltésen közlekedni tilos. Tilos a gátsorompók önhatalmú felnyitása vagy annak a gátőrnél való követelése. Tilos a sorompó töltésrézsűn való megkerülése. Tilos a töltésrézsűn közlekedni és parkírozni.

2012. júl. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezek a korlátozások csak autókra vonatkoznak szerintem. Egy kerékpár nem okoz akkora terhelést egy átázott töltéstestre sem, amely nem elhanyagolható kockázatot jelentene.

Igazából azért gondolkodtam el, mert kijelölve sincsenek ezek kerékpárútnak(pedig lehetne), meg nincs szinte sehol megemlítve a töltések közlekedése kapcsán a kerékpározás. Ez pedig szerintem a kerékpárosok nem járművel való közlekedőnek minősítéséből adódik.

Szerintem simán lehet bármikor bárhol töltésen. Csak abban nem vagyok biztos, hogy valami szabályról, korlátozásról nem tudok.

2012. júl. 23. 16:54
 3/4 anonim ***** válasza:

"Ez pedig szerintem a kerékpárosok nem járművel való közlekedőnek minősítéséből adódik."

Mi van?!


"Ezek a korlátozások csak autókra vonatkoznak szerintem. Egy kerékpár nem okoz akkora terhelést egy átázott töltéstestre sem, amely nem elhanyagolható kockázatot jelentene."

A szabályok alól tudtommal nincs kivétel. Nem azért nem mehetsz vele ilyen körülmények között a gáton, mert a töltésre veszélyes lenne, hanem mert rád veszélyes!


Különben sok kerékpártúra útvonala halad keresztül töltéseken, a legtöbb ilyen mindenféle jármű számára szabadon használható (a fent leírt szabályok mellett), csak néhány kivételről tudok.

2012. júl. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

147/2010 (IV.29.) Korm.rend. 15. szakasz, 38.§

"38. § (1) A töltéskoronán, illetve lokalizációs vonalon vezetett közúton, illetve vasúton a töltés védelme érdekében a töltés kezelője az út létesítőjénél, illetve fenntartójánál súlykorlátozás elrendelését kezdeményezheti. Az út létesítője, fenntartója köteles a súlykorlátozást bevezetni.


(2) A nem közúti közlekedés célját szolgáló töltéseken létesített koronaburkolatnak a töltés kezelője által a töltés fenntartása szempontjából meghatározott feltételeknek, valamint a védekezés és a vízgazdálkodás üzemi igényeinek meg kell felelnie.


(3) A közúti közlekedés céljait nem szolgáló árvízvédelmi töltésen csak a kerékpárforgalom, illetve a fenntartással, árvízvédekezéssel és természetvédelmi kezeléssel kapcsolatos közlekedés folyhat. Ezt meghaladó, a (2) bekezdésben meghatározott szempontoknak megfelelő közlekedés csak az árvízvédelmi töltés kezelőjének egyedi hozzájárulásával történhet."


Tehát a kerékpározás megengedett az árvízvédelmi töltéseken.

2012. júl. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!