Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hidraulikus fék beállítása...

Hidraulikus fék beállítása hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Promax DSK "Decipher" hidraulikus fékről van szó.

Az 1. keréknél behúzott állapotban is el tudom gördíteni kissé a kereket. Levegős lehet?

Hátul hozzáér a fékpofa a tárcsához. A kerék 5-6 fordulat után leáll, hallani a súrlódó hangot.


Hogyan állítsam be? 8 csavart találtam rajta, nem merem találomra! :D

Használtan vettem, nem tudom mi mikor lett rajta cserélve! A tárcsán volt egy kis rozsdás folt, de letöröltem vizes ronggyal! Gondolom, nedvesen lett eltéve..



2016. ápr. 14. 18:15
 1/4 A kérdező kommentje:
Az 1. fék csutkára húzásakor már jó a fékerő, de sokkal erősebben kell, mint a hátsót! Lehetséges, hogy direkt ilyen? ("Pofáraesés elleni védelem"?)
2016. ápr. 14. 18:19
 2/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg a KRÉKPÁRGURU youtube videóit .
2016. ápr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Már megnéztem több videót is, de nekem mindkét fékpofa hozzáér és egyenletesen vannak ráfeküdve, nincs nyolcas a tárcsában.. Hiába lazítanám meg és igazgatnám, ha mindkét felén 0 hely van!

A visszanyomom őket a helyükre videót is láttam, de nekem nincs olyan alaphelyzetbe állítóm a fékkaron!

2016. ápr. 14. 18:39
 4/4 A kérdező kommentje:

A jóöreg orosz módszer vált be:

https://www.youtube.com/watch?v=gWyM3JGEyCQ

https://www.youtube.com/watch?v=PFG_dnuY-1M

Az 1. bubis, a hátsó pedig egy kis feszegetést igényelt!

Esküszöm értem minden szavukat! :D Blugyli aztán mehet a gurulki!

2016. ápr. 14. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!