Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy MTB bringára miért mondják...

Egy MTB bringára miért mondják hogy keveset használd aszfalton?

Figyelt kérdés
Most vásároltam egy Trek MTB-t és van egy csoport facebookon oda mindenki feltölti mit csinál épp, milyen gépje van és feltettem én is az enyém és kaptam pár olyan hozzászólást hogy csak minnél kevesebbet aszfalton és rengeteget bírja majd. Az ok hogy pillanatnyilag ilyen aszfaltos terepgumi van rajta de mit ártana bárminek bármilyen alkatrésznek ha én szépen vékony aszfaltgumival használnám.
2016. ápr. 15. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Butaság. A MTB nem épp a legkényelmesebb vagy leggyorsabb opció országúti tekerésre, de pl. Budapesten vannak olyan utak, hogy oda bizony elkél a ballonos gumi meg a teleszkópos villa.
2016. ápr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan megkérdezhetted volna ott is, normális ember ezért nem fog lenézni, a többivel meg nem kell foglalkozni.


A külső gumi szélességén nem kifejezetten tudsz változtatni a felni miatt, egy outi külső nem fog rá passzolni. Másrészt a teleszkóp sima úton lassitani fog valamelyest. Harmadrészt az erősített váz miatt jóval nehezebb egy MTB mint egy outi.

2016. ápr. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nyáron felteszek 1,40 ey gumit. Nem egy országúti de alacsonyabb az ellenállása. A váz egy Trek 8500-as. Komplett a bringa 10 kg (nélkülem :D ) a teló pedig egyenes szakaszon mindig lezárom. Igaz hogy nagyobb meg légellenálósabban ülök de rendben van?!?
2016. ápr. 15. 18:40
 4/7 Krisz85 ***** válasza:
hát ha MTB al vékonyabb gumival mész aszfalton az miért lenne rossz? 2,4 es terepgumival rossz, de amúgy semmi baja nem lesz ha karbon ha alu akkor sem, ez butaság, menj vele simán, idióták akik ezt írták Neked,
2016. ápr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért mondják (mármint azok, akik értenek is kerékpárokhoz), mert nem értik, miért vettél MTB-t, ha nem mész terepre? Olyan, mint amikor az újgazdag játssza az eszét a kisvárosban a terepjáróval, de soha meg nem fordul a fejében, hogy lemenjen vele az aszfaltról.

Persze Magyarországon az egyszerű ember fejében van a MTB, ami mindenes kocsmás haverozós bringa, meg van a "versenykerékpár", amit szakmai körökben országúti címszóval illetnek. Szóval ha feldobtál egy slick vékony gumit a MTB-re, akkor kb azt csináltad, mintha egy Bamako-ra összedobott autóra F1-es gumikat tettél volna, és ezt használnád a mindennapok során.

Persze azt csinálsz, amit akarsz, csak azt kéne már megérteniük az embereknek, hogy bizonyos kerékpárok bizonyos területekre vannak kitalálva, a közhiedelemmel ellentétben nem létezik mindenes kerékpár (ahogy nincs olyan autó sem, ami tökéletesen megfelel egy szafari túrára és gálaestre történő megjelenésre is).

2016. ápr. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Viszont mivel le szoktam menni az aszfaltról ezért mégis csak jobb egy mtbvel mint egy országútival. Meg hogy télen hóban úgyis felteszem a terepgumit.
2016. ápr. 16. 15:17
 7/7 anonim ***** válasza:
De nemá, kinek mi köze ahhoz, hogy én milyen biciklit használok és mire? Én MTB-t használok túrára, ki nem szja le h ki mit gondol? Nullás stucni h kényelmesebb legyen, kicsit párnásabb ülés aztán csá, nem villogok vele, egyszerűen el se tudnám képzelni h mást vegyek mint montit
2016. ápr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!