Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mikre lenne szükségem ahoz,...

Mikre lenne szükségem ahoz, hogy biciklivel járjak iskolába minden nap?

Figyelt kérdés
oda-vissza kb 25km lenne az út.Minden nap azzal mennék mert már elegem lett a tömegközlekedésből (zsúfoltság,nincs levegő és egyéb jóságok) igy rosszabb időben is mennék vele.

2016. ápr. 25. 17:05
 1/8 anonim válasza:
Biciklire. Amugy nem hiszem hogy sokaig birnad, reggel kelj korán, suli utan indulj haza, lehet h epp szakadni fog az eső vagy bármi, mire hazaersz tuti semmihez nem lesz kedved. Egyebkemt legyen nalad pompa, esokabat vagy kapusznis akarmi, a biciklid legyen felszerelve, lampa prizma a fék mukodjon ès a zold melleny is kell! Sz.igazolvany stb!
2016. ápr. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a korán kelléssel nincs gond minden hétköznap 6-kor kelek, délután meg kell várni fél órát suli után hogy jöjjön busz.
2016. ápr. 25. 17:15
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Amit ajánlott magaddal hordani:

- kézi pumpa

- adott méretű villáskulcs/csillagkulcs a kerék levételéhez

- imbuszkulcs készlet

- 1 pár gumileszedő

- 1 db belső gumi

- 1 pár munkáskesztyű

- pótelemek, ha nincs dinamód

- váltóruha, vagy minimum +1 póló

- láthatósági mellény, ha úttesten is mész sötétben.

2016. ápr. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Láthatósági mellény csak lakott területen kívül kell rossz látási viszonyok között és sötétben, városban egyáltalán nem kötelező. Persze attól még nem árt. Én olyat használok, amit a hátizsákomra kívülről lehet rátenni.


Amúgy egyáltalán nem biztos, hogy hamar ráunsz, én már vagy 10 éve biciklivel járok kb. ilyen távolságból, pedig nem volt olyan csapnivaló a közlekedés az iskolába. Az első két héten tényleg olyan voltam minden nap a végére, mint a mosott rongy, de most már meg se kottyan, sőt.


Szerszám nem feltétlen kell, ez biciklifüggő is. Nekem például defektvédelmes gumi van a biciklimen, és három évben egyszer lesz defektes. Az is fontos, hogy ha van nálad valami szerszám, akkor tudd is használni, persze arra is van esély, hogy találsz valakit, aki segít a javításban.


Namármost, ami a leggyakrabban kell, az valóban a defektjavító készlet, szerszám a kerékanyákhoz (ha olyan típus, hogy kell hozzá), imbuszkulcsból elég csak az 5-ös (de nézd át a biciklid, milyen kellhet hozzá). Kesztyűt én csak ezért nem vinnék, amúgy se használom szereléshez. Jól jöhet még egy csavarhúzó (ismét a biciklit vizsgáld át, hogy milyen fejű kell). Célszerű, ha a magaddal vitt szerszámokat használni is tudod. De igazából nem olyan fontos, hogy minden hibára felkészülj, ilyen távolságból pár óra alatt hazatolod vagy lezárod a bringát egy lakattal, és hazamégy busszal. Egy évben egyszer ki lehet bírni, ami gyakrabban előfordul, ahhoz meg viszel szerszámot.


Viszont jön a meleg, innivalót vigyél. Biciklin kicsit másképp kell öltözni, mint városban, tovább kell a kesztyű, sál, sapka, meleg cipő, viszont kabátra általában télen sincs szükség, elég egy vékony széldzseki.

2016. ápr. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, és a lakat. Nem írtad, hol laksz, tapasztalatom szerint a kisebb településeken nagyon nem kell aggódni, de nagyvárosokban (pl. Budapest) nem árt az izmosabb lakat. A spirálzárak, vastag sodronyok, gerinclakatok sajnos nem sokat érnek, U-lakatot, láncot vagy collstock-lakatot érdemes venni. Ezekkel macerásabb lakatolni/drágábbak, de legalább érnek valamit.
2016. ápr. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Most a teljes táv 25 km, vagy annyira laksz az iskolától? Van egy megbízható biciklid? Ez a táv városon belül van vagy lakott területen kívül? Mennyi idő alatt teszel meg 10 km-t?


Mert ha csak a 25-ös táv felét teszed meg 15-17-es átlag körül Csepeltől Angyalföldig (most mondtam valamit), akkor nem sok mindenre:

Első-hátsó világítás, usb-s amit rendszeresen feltöltesz

hosszú ujjú kesztyű, 15 fok alatt én ajánlom

térd vagy lábmelegítő az izületek védelmére a hűvösebb hónapokban

Csomagtartó a táskádnak

Ha a láthatósági mellényt bénának találod, akkor lehet kapni ilyen gumis hevederszerűséget, az menő.

Valamilyen napszemüveg, vagy akár egy sárga munkavédelmi

Bézbólsapka, hogy ha a szemedbe világítanak, könnyen eltakard.


Ha messzebbről jársz, meg gyorsan tekersz és megizzadsz, akkor szükséged lesz ilyen softshell kabátokra, amit pamuttal ne hordj egyszerre, váltó pólóra.


Arra a pár hétre, mikor jelentős minuszok vannak én CSAK EZÉRT nem ruháznék be külön téli öltözéket, mert az elég drága, addig kibírnám valahogy a buszon.


A fenti dolgokat legolcsóbban a ldiből és a dekatlonból lehet beszerezni, ha érdekelnek a pontos termékek, amikkel van tapasztalatom, akkor írj privátot!

2016. ápr. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

KÖHÉM rendeletbe foglalt felszerelések a biciklire, azok KRESZ-nek megfelelő használata...

Ilyen kis távra szerszámkészletet teljesen feleslegesnek tartom, legyen nálad 1 telefon, hogy tudja segítséget hívni, ha bármi baj van, + ez saját tapasztalat, jól jön, ha pénztárcádra, vagy bárhová, logikis helyre, nekem a bukósisakomra van felírva és szerencsére a mentősök meg is találták, érdemes felírni a vércsoportodat... Mire beértünk a kórházba, már egyből tudták adni a transzfúziót, ami nélkül valószínűleg elpatkoltam volna...

2016. máj. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nekem anno oda-vissza 40 km volt :)

Sisak, napszemüveg (szembe belerepülő rovarok ellen is jó), kesztyű. Kulacs víz, lakat, lámpa.

2016. máj. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!