Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért ilyen veszett hangos a...

Miért ilyen veszett hangos a hátsó váltó görgője?

Figyelt kérdés

Ha elöl a legnagyobb(3) hátul pedig a legkisebb(9)-es fokozatba váltok ,akkor jelentkezik a probléma magas pedálfordulatszám mellett, mintha egy orkán lenne alattom , olyan hangja van.Kisebb fokozatban kevésbé vagy egyáltalán nem hallom. A görgők egyébként tiszták. A váltó faszán be van állítva ,annak ellenére , hogy én lőttem be . A lánc nincs megnyúlva , karbanvan tartva.A fogaskerekek nincsenek elkopva se elöl,sem hátul.

Mi lehet a probléma? Hogyan lehetne csendesebb a hajtás?



2016. ápr. 28. 17:59
 1/3 A kérdező kommentje:
Tudom sok a rizsa , de egy dolgot kihagytam , lehet hogy számít: a felső görgő hangosabban zakatol mint az alsó.
2016. ápr. 28. 18:01
 2/3 anonim ***** válasza:
Rendesen forog a görgő? Nem szoros vagy épp túl laza? Olajozd be egy picit a tengelyénél.
2016. ápr. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Takarítsd is meg! Nekem is ugyanez volt annó. A hátsó váltóm görgője 35 fölött hangos volt, és nagyon koszos volt. A fogak mellett 2 oldalt felgyülemlett sár okozta. Fogtam 1 fogpiszkálót a görgőnek támasztottam, és elkezdtem tekerni. Spirál alakban jött le róla a tömény sár.
2016. ápr. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!