Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Trekking vagy országúti?

Trekking vagy országúti?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Mostanában jött el az a pillanat, hogy kinőttem a 26"-os MTB-met. Elkezdtem nézegetni új (természetesen 28"-as [lehetőleg 21"-es vázzal])bicikliket, és eljutottam a fent említett kérdéshez.

Azt kell tudni, hogy én szeretek biciklizni, így a tavaszi-nyári-kora őszi szezonban heti 250-300km-t szoktam tekerni(suli után a hétköznapokon). Debrecenben lakom, az utak hagynak kivetni valót maguk után de nem borzasztóak. Terepezni pedig nem nagyon szoktam, csak nagyon ritkán(az sem igazi terep, csak pici földút).

A napi 30-40 km-hez már nem lenn rossz egy oúti (egy BTwin Triban 520 FB-t néztem ezen célra 130k-ért), de lehet jobban megérné, és a jövőre nézve praktikusabb lenne a trekking(túrázási lehetőségek). Erre egy Kellys Cliff 50-et néztem 90k-ért(családtagtól).

Szerintetek melyik lenne jobb?

(Bocsi a hosszú kérdésért)



2016. máj. 3. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:

napi 30-40 nem olyan nagy távolság, futár koromban ennek a négyszeresét tekertem le pesten, egy acélvázas montival, hónapokon át.


ha a túrázás szempont, természetesen a trekking a jó választás.

2016. máj. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
+1 a trekkingre.Városban, emberek között kóricálni nem jó az országúti.
2016. máj. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is a Kellys választanám, ha jó állapotban van.
2016. máj. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#2-városba akár használható a jelenlegi montim, most arra a néhány km-nyi kényelmetlenségre elbírható. Tehát oútival nem tekernék városban, max amíg kijutok :D
2016. máj. 3. 17:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Én az országútit venném :D Sokkal nagyobb élmény azzal bringázni, szerintem a túra sem jelent vele akadályt. Ráteszel egy 28-as gumit (ez a szélessége!), és sokkal kényelmesebb lesz :)
2016. máj. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:

Az országúti szigorúan célgép. Az a tekerésért van, minden egyéb cél nélkül. Nem praktikus vele boltba szatyrozni, hátizsákkal túrázni kényelmetlen.

Igazán csak akkor vagy vele szabad, ha csak egy mez, bringásnadrág-cipő, egy kulacs és egy bukó a súly, amit magaddal hordasz.

És odaköt a bitumenhez.


De egy trekkinggel meg sosem fogod azt a bringásérzést átélni, mint egy vérbeli oútival.

Én régi mániákus országútis vagyok, de most is éppen trekkinget építek, éppen, mert az EGYÉB felhasználásra az jobban való.

Ha választani kell, egy bringád lesz csak ,valóban a trekking a jobb választás.

De csak, ha nincs lehetőség az "IS"-re. :)

2016. máj. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nekem is ugyanolyan Kellysem van és az crosstrekking! Terepre is jó. Én felszereltem és rohadt jó. Az országutinál egész végig görcsben van a hátad és nagyon nagy az impotenciaveszély meg ugye nem ajánlatos felszerelni. A döcögős magyar utakra meg nem alkalmas.

Én mindenképpen a Kellyst választanám még1x!

2018. jan. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

"Az országutinál egész végig görcsben van a hátad"

Amennyiben xar geometriát állítasz be vagy alapból gerincproblémás vagy, egyébként nem.


"és nagyon nagy az impotenciaveszély"

? Ez nyeregfüggő, nem bringafüggő. Az, hogy az országúti impotencia-veszélyes, simán nem igaz.


"meg ugye nem ajánlatos felszerelni."

Mármint csomagtartó stb? Nem, egyszerűen az országúti nem arra való.


"A döcögős magyar utakra meg nem alkalmas."

Na ez azért erős túlzás. Persze, hogy tükör bitumen lenne az ideális, de azért meg lehet nézni, TDF-ban is hány macskaköves szakasz van.

Az biztos, hogy xar úton ésszel kell vele közlekedni, rázós úton nyeregből kiállni, tény, hogy nem tudod vele úgy abszolválni az úthibákat, mint egy fatbike-kal, de azért az, hogy Mo. nem alkalmas országútizásra, ez erős.

2018. jan. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!