Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpárt vegyek...

Milyen kerékpárt vegyek leginkább városi, kerékpárúti használatra, túrára/sportra?

Figyelt kérdés

Ha nem muszáj a földes, kavicsos utat kerülném, max. pl. tóparton letolnám az útról.


Talán egy fitness felelne meg leginkább?

Országútim sosem volt, hobbifelhasználásra nem tudom érdemes lenne-e beruházni egyre, a fitness áttétei kellemesebbnek tűnnek hegynek felfelé és a hosszú távú hasalást sem tudom, mennyire szeretném.


A cross kerékpáron is gondolkodtam, ha nem is megyek földúton az út szélén összegyűlt földes-murvás retek és a "kitűnő" állapotú utak nem tesznek be jobban egy outinak/fitnessnek?



2015. máj. 3. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
cube-ot
2015. máj. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát kösz, és Cube mit? Montiktól kezdve outikig mindent gyárt.


Montim van, de mostanában már szinte mindig aszfaltúton megyek, oda meg az nem túl alkalmas, tapad, hangos. Valami gyorsabb gépet szeretnék.

2015. máj. 3. 18:56
 3/5 anonim ***** válasza:
outi szerintem,ha jó a méret tökéletes, énis montiztam és idegenkedtem az outi tol, egyszer kipróbáltam azóta nemlehet lerúgni róla :D, minek hasalnál rajta egész végig? én csak akkor fogom lennt,ha ereszkedek valahonnan..., sokkal könnyebb, igy felfele is könnyebben mászol,főleg a kormány is eleget segit,hogy karbol huzhatod magad fel, egyszer veszel egy jót,és ha szar időbe nem használod minimális a költség, és nem olyan törekenyek mint ahogy kinéznek :)
2015. máj. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha jó minőségű a kerékszett, akkor nem lesz nyolcas/tojás/felütés az outiban/fitnessben. Én is féltem, hogy tönkre vágja a kereket, de megvettem az országútit mtb után és még ezeken a szar utakon jó használni, hozzátenném, hogy a legvékonyabb 19 mm-essel, tehát egy 23-25-ös kicsit még komfortosabb is. Ha néha-néha van terep, akkor cross, ha csak műút akkor outi/fitness. Találd ki, hogy mennyi pénzt szánsz rá, és utána vásárolj. Újonnan kb. 200-250 ezertől indul egy közepes minőség országútit tekintve, ez Sora/Tiagra cuccokat jelent. Cross bicajok olyan 170-től vannak jobb minőségűek. Ha csak 100-120 ezred van, akkor inkább használtan vegyél. Országútiba, ha szerencséd van, akkor használtan már 105-tel szereltet is bírsz venni. Valamint én alu vagy CrMo acél bringát javaslok, ha országútit vagy fitnesst veszel.
2015. máj. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dreigang ***** válasza:
Városban városi bringával érdemes nyomni, vagy zömmel sík terepen egy SS. Túrára/sportra/erős emelkedőkre outi/fitness lehet a jó választás. Egy 58'-as Victoriával tekertem évekig, a montinál a 19 kg-jával is sokkal fürgébb volt, a hármas agyváltójával pedig kényelmes is, éppen a városi, napi 20-30 km-re kalibrálva. Most egy szintén 3-as agyváltós outi SS-t használok. Időfutam kormánnyal kellően rugalmas az eleje és a fogáspontok is elegek és kényelmesek, nem vészesen hasalós, ami városban kimondottan előny.
2015. máj. 5. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!