Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Trekkingre milyen méretű...

Trekkingre milyen méretű külsőt vegyek a céljaimnak megfelelően?

Figyelt kérdés

A felni 622x17-es, a jelenlegi gumi 622x35 Schwalbe Silento.

100 kg vagyok, és a bringa sem csupasz, így nem 10 kg. Túrázgatok, melóba cipelek cuccokat, tehát mondjuk számoljunk 120 kg terheléssel összesen.

Felhasználás: Elég sok aszfalt, de kirándulásokon előfordul földút és murva. A homokos terepeket eddig is igyekeztem kerülni.

A jelenlegi gumival csak a defektekre volt panaszom, amúgy mindenhol megfelelően tapadt, amennyire kellett.

A kérdés, hogy érdemes-e keskenyebbet felraknom, hogy jobban haladjak aszfalton, vagy az már kompromisszumokkal fog járni? 28-as vagy 32-es még vállalható a fenti körülmények közt?

Konkrét típust tudtok ajánlani? Nem feltétlenül akarok egy vagyont költeni, de indokolt esetben hajlandó vagyok akár 10k-t kiadni darabjáért, ha az ár a minőséget is tükrözi.



2016. máj. 10. 17:51
 1/3 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy valami defektvédelem nem ártana. Illetve a másik kérdés, hogy a gumi tömegét mennyire érdemes figyelnem? Szempont legyen-e a kiválasztásnál?
2016. máj. 10. 17:55
 2/3 Alex Fly ***** válasza:
A felnire okés a 28-as gumi is. Ha flaszteron akarod használni, akkor a Continental SportContact igen ajánlott. Tipikus aszfaltszaggató slick, de földutakon is elbohóckodtam vele. Nekem pl. 3-4 év alatt egy defektem nem volt. A lényeg, hogy minimum 6 bar legyen benne mindig...
2016. máj. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Találtam angol cikkeket, és úgy érzem, hogy maradok a 35-nél, esetleg egy 32-essel megpróbálkozok.

Nagyobb súlyhoz szélesebb gumit ajánlanak mindenhol, főleg túrázáshoz, szóval marad ez.

A konkrét típus kérdéses. Elég nagy választék van. Vittoria, Schwalbe, Conti vonalon gondolkodok. A Vittoria Prok nagyon könnyűek, nincs fél kg darabja. Ez nagyon szimpatikus, jókat olvasok róla:

[link]

Viszont a Schwalbe Slicer is bejön, és a Continak vagy három típusa is van, aminek szimpatikus a mintázata.

2016. máj. 10. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!