Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha elhasználódott a hátsó agy...

Ha elhasználódott a hátsó agy (onnan sejtem, hogy lötyög a kerék), lehet olyat, hogy csak a csapágygolyókat cseréljem, ne az egész agyat?

Figyelt kérdés
Nem értek hozzá, ezért kérdezem. Azt sem tudom, hogy lehet-e külön venni kizárólag csapágygolyókat, vagy csakis kompletten, árulják az agyat.
2016. máj. 10. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet csak a kónuszokat kell húzni.

Egyébként vidd szervízbe, ott tuti nem rontják el. Ha nem érted a csínját-bínját vagy miat, ne ess neki magad.


Lehet venni külön golyót, külön házat, külön tengelyt, kónuszt stb.

2016. máj. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hátsó keréknél előfordul hogy nem megfelelő méretű vagy számú golyót helyeznek be és a gépzsírt is sajnálják . Sima racsnis normál agyas mtbnél te is megtudod oldani ha van szerszám . Leszeditek a láncot és a kiveszitek a kereket , fogassor kulccsal történő levétele után látható hogy a csapágy rögzítő kónusz ( kúpos henger) és a csavarok deformáltak e . Öreg bringáknál már érdemes azokat is cserélni . 1,5 ezerből kijön csapágyastul .
2016. máj. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Külföldön vagyok, itt minden szolgáltatás minimum háromszorosa a hazai áraknak, ezért inkább magam fognék hozzá. Nem csak a hátsó kerék lötyög, hanem, ha lassan forgatom a kereket, halkan serceg az agyban valami, mintha diót törnének benne, csak tompább hangon.


Egyébként nem régi bicikli, 200 km-t futott.


A fogassor kulcs ugyanaz, mint a kónuszkulcs?


Ha az agy csapágycserés, akkor a csapágyon kívül mást is kell cserélni, pl amivel a csapágy érintkezik, vagy csak a csapágyat kell?

2016. máj. 11. 14:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom kazettás e az az agy vagy normál . A fogassort racsnis dugókulccsal hozzávaló fejjel kell cserélni. Az agy tengely nem mehet szét , erős acél , a hiányzó golyó miatt darál . Kónusz az egy fém darab lejön magától .
2016. máj. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alex Fly ***** válasza:
Nem lehet. Ha ennyire nem értesz hozzá, akkor jobban jársz, ha nem nyúlsz hozzá. Bízd olyanra, aki ért hozzá.
2016. máj. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!