Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Fékbowden bekötés probléma?

Fékbowden bekötés probléma?

Figyelt kérdés

A régi kiszálasodott első fékbowdent akartam lecserélni a házzal együtt ,ahogy illik. Vettem 1 m bowdenházat, valami noname cuccot+ bowdent hozzá, ami méretre volt már vágva. Az új bowdenház hossza nem egyezik meg a régivel( azt kidobtam, még mielőtt megvettem az újat.) , oda mértem hagytam rá pár centint , aztán elflexeltem. kitisztítottam a végét egy vékonyabb szöggel, aztán befűztem a bowdent. Szépen akadásmentesen futott, viszont amikor bekötöttem sehogy sem akart működni.A fékkart alig lehet behúzni , kiugrik a bowdenház a fékkartestből , egyszóval nem működik . Akárhogy probálom egyszerűen nem jó :S. Hogyan kéne rendesen megcsinálni?

A segítséget előre is köszönöm.



2016. máj. 15. 21:22
 1/5 tothp ***** válasza:

1.szed le

2.próbáld bele a házba a bowdent csak úgy magában.

ha akad, ott a baj

3. mindenütt, ahol a ház véget ér, használj bowdenvég sapkát (esetedben ez kettő)

3.nézd meg a fékkarba helyesen van-e beakasztva a bowden, és a megfelelő helyen vezetted -e ki

4. nézd meg, hogy a féktestek akadálymentesen járnak-e (kézzel mozgasd)

5. ellenőrizd, hogy jó helyen van -e bevezetve a bowden.

6. nézd végig, hogy az egész bowden a lehető legkisebb töréssel érje el a végcélját. Első fék viszonylag egyszerű. "nézzen ki jól". ott nem kell számolnod a kormánymozgatásból eredő hosszváltozásokal.

2016. máj. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm. Az lehet baj hogy rövidre szabtam a bowdenházat?
2016. máj. 15. 22:03
 3/5 tothp ***** válasza:
Ha a fékkarból nem egyenesen, hanem töréssel indul ki, akkor igen.
2016. máj. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És a bowdenházvég kupak feltétlenül fontos?
2016. máj. 16. 10:35
 5/5 tothp ***** válasza:
Elmegy egy darabig anélkül is, de erősen ajánlott.
2016. máj. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!