Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen fajta biciklit vegyek?

Milyen fajta biciklit vegyek?

Figyelt kérdés

Olyat szeretnék, ami nem túl nehéz, kisebb emelkedőkön is át lehet vele menni (a mostanim egy összteleszkópos, gagyi, kb 20+ kilós bicikli, ehhez képest értem úgy, hogy könnyebb legyen emelkedőn tekerni vele :D ), viszont legyen strapabíró és bírja a terepet is, erdőket mezőket, esetleg néha hegyről is tekernék vele le ösvényen vagy úton, de azért nen downhillre gondolok. Azért többségben mégis aszfalton mennék vele. És ami még fontos, hogy viszonylag kényelmes legyen, ne kelljen nagyon görnyedni rajta, hogy fogjam a kormányt. Ja és kb 178cm vagyok.


Crosscountry legyen? Esetleg dirt, freeride mtb? Vagy sima trekking vagy sima mtb? Az első teleszkóp az alap, de legyen össztelós is?

Árban 100-200 ezer Ft-ra gondolok, újonnan.


2016. máj. 25. 16:35
 1/5 A kérdező kommentje:

Ja és szívesen ugratgatnék is vele néha pl. az utcán bunnyzgatnék lépcsőkre, padkákra. Jó lenne, ha ezt is bírná.

És az erdőben földúton mennék csak és elég gyorsan. (Mondjuk itt elég szarok ezek a földutak is, autóval, inkább csak terepjáróval lehetne őket bevállalni annyira göröngyösek meg hepehupásak.)

2016. máj. 25. 16:48
 2/5 anonim ***** válasza:
Trekkingek drágák de nem tudnak annyit mint egy kicsit olcsóbb montik és a betenne az erdő neki . Komoly össztelós nincs 200 körül és arra felhasználásra amit leírtál nem is szükséges profi akrobata gép . Nem vagy magas ezért alap 26-os elég ( ebből is van nagyobb vázméret , a kormányt alapból feljebb teheted vagy egy kiemelővel magasíthatod). Most sok helyen akcióznak , KROSS KTM stb neveket olcsóbban megtudsz venni . (Használtat semmiképp se javaslok az lutri .)
2016. máj. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kösz a választ! Kona Shred jó lenne ilyen használatra esetleg?
2016. máj. 25. 18:19
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez dirt-re van, amit sose csinálok, de ettől még hátha jó terepen is túrázni meg aszfaltra is...
2016. máj. 25. 18:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nagyon széles felhasználási kör, túrától a bunny hoppig :D Szerintem is egy 26"-os crosscountry mtb lesz a te bringád. Trükközéskor lejjebb engeded az ülést, és kész is.
2016. máj. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!