Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kormánynál recseg valami,...

Kormánynál recseg valami, mikor kiállok a nyeregből és hegyre tekerek fel. Csak az oldalirányú mozgatást nem bírja. Mi a gond?

Figyelt kérdés

Darabokra szedtem, takarítottam,átnéztem meneteket, fogakat, kerestem repedést vagy nyomás, de egyszerűen semmi.

Alapból ilyen anyagból van és nem bírja a terhelést vagy egyéb lesz?

Mióta megvan, azóta recseg ez a rész de nem jövök rá és több szerelő sem.

Utolsó tipp szokott lenni, hogy mindent cserélni és kész.


2016. jún. 4. 16:44
 1/5 mr.brown válasza:

Nekem is ugyan ez a gondom volt nem rég az új vázammal.

Többször szétszereltem, újrazsíroztam a kormánycsapágyat, de akkor se volt jó. Aztán egy kicsit engedtem a csapágy beállító csavaron pont annyira, hogy még ne kotyogjon és utána jó lett (A-head villa).

Ha utána se jó, akkor nézd meg, hogy egyvonalban van e a váznak a fejcsöve és a kormánycsapágynak a csészéje, ha nem, akkor az nagyobb baj, mert akkor elhajlott a vázad (egy nagyobb ütéstől).

2016. jún. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha A-heades szedd le az a-head kupakot, és tegyél valami kenőanyagot a rózsa tetejére. Nálam az ért hozzá a kupakhoz, azóta nem kattog.
2016. jún. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Illetve az állítható stucnik is szeretnek recsegni, mert nem elég stabilak. Nekem is recseg mindkét bringámon, én együtt élek vele. Nézd meg esetleg, hogy tudsz-e húzni a csavarokon.
2016. jún. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Állítható stucnim van, én is erre gyanakodtam. Már koppig van húzva.

Szétszedtem, takarítottam, zsíroztam, de semmi változás.


Marad az, hogy állítható.

2016. jún. 5. 10:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Ritka az állítható stucni, ami nem nyekereg. Pont tegnap olvastam egy Kross bringa tesztet, ahol dicsérték, hogy annak nem recsegett, de az már ránézésre is masszívabb darab volt, mint amit a legtöbb bringára szerelnek. Ha megfelel az is, akkor tegyél fel fixet. Ha szeretnél állíthatót, akkor vegyél egy komolyabbat, vagy élj együtt a recsegéssel.
2016. jún. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!