Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy sima XC-s vázba, amibe...

Egy sima XC-s vázba, amibe eddig menetes teleszkóp volt, lehet bele rakni ahead-eset is?

Figyelt kérdés

1,1/8 átmérő a villanyak ami jelenleg benne van, mehet a helyére ahead-es?

(Ez kezd elhasználódni és nem nagyon találok normális menetest)



2016. jún. 6. 21:16
 1/5 Alex Fly ***** válasza:
Igen. Természetesen kormánycsapágy- és stucbicsere is jár vele.
2016. jún. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :D

Igen, arról tudok, csak jobb volt meggyőződnöm róla, mielőtt nekivágok.

2016. jún. 7. 09:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, nem lehet. Mivel a normál 1,1/8 átmérőjű, az ahead-es meg 1,1/4 (ha jól tudom), így a nagyobb átmérőjű nem fog beleférni a kisebb átmérőjű csőbe. Fordítva biztosan van kompatibilitás (tehát ahead-es csőbe lehet normál nyakú villát rakni megfelelő szűkítős átalakítóval). Ilyen öszvér megoldások azonban vannak, láttam olyat, hogy úgy oldották meg, az ahead-es villa nyakának az alsó, szélesebb része kilógott a homlokcső aljából, ami egy adapterfélében végződött. Ez azonban elég szakbarbár jellegű megoldás volt. Simán lehet még kapni 1,1/8-os villát is, akár 26"-os kerékhez, csak ki kell merészkedni az online piactérre, és ott külföldi oldalakat is célszerű böngészni.
2016. jún. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Alex Fly ***** válasza:
@3: a stucni rögzítése és a homlokcső átmérője két külön dolog. Menetes rendszer 1" és 1 1/8" méterben létezik. Ahead esetén ezen két méret mellett létezik még az említett 1 1/4", az 1,5" és még a tapered is, ahol a csapágyak méretei különböznek. A kérdező az 1 1/8" méretű menetes villa helyére szeretne szintén 1 1/8"-os ahead rendszerű villát szerelni. Ennek pedig méretbeli akadálya nincs.
2016. jún. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazad van, valamit benéztem, a tapered járt a fejemben, sztornó, amit írtam.
2016. jún. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!