Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ti hova mennétek egy hetes...

Ti hova mennétek egy hetes kerékpártúrára (kb.5-600 km)?

Figyelt kérdés
A közeljövőben lesz egy hetem, amikor egyedül elmennék túrázni egyet. Budapest környékéről indulnék, és egy hét alatt tennék egy kört. Elsősorban a szép táj érdekel, illetve az időjárás miatt nem gond, ha pár strand útbaesik. :) Balaton már letudva, azt most legfeljebb érinteném.

2016. júl. 5. 12:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Attól függ merre jártál már.

Ilyenkor érdemesebb új tájakat felfedezni, léleknek is jót tesz.

De amúgy nagyon sok előkészületet és cuccot jelent egy ilyen bicaj túra.

Azt is figyelembe kell venni, hogy nem mindegyik úton lehet bicajjal menni.

Én amúgy egy balaton környéki bicajtúrát csinálnék, megnézve zala megye szebb részeit is.

Ez km-ben pont annyi volna.

2016. júl. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hegyvidéket javasolnék, a síkvidék rettentő unalmas tud lenni. Lemehetsz a Balaton-felvidékre a Velencei tavat érintve, és a felvidékről leruccanhatsz a tóhoz is fürödni, illetve kempingben aludni. Aztán másnap vissza a "hegyek" közé, és így tovább... :)
2016. júl. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Sajnos az ország viszonylag kevés részét ismerem. Átutazóban és autóból nem sok mindent lát az ember. Rájöttem, hogy bringán az eddig ismertnek hitt táj is egész új arcát mutatja.

A felszerelés nagyjából adott: könnyú és kicsi sátor, matrac, hálózsák, túratáska van.

Kicsit egy rugóra járt az agyunk, mert a bringautakra keresve megtetszett az őrség, és oda a Balaton-felvidéken keresztül le lehetne tekerni. Zalában csak munkaügyben voltam, szinte semmit nem láttam belőle. Te mit javasolnál, mit érdemes arra mindenképp megnézni?

2016. júl. 5. 13:36
 4/13 anonim ***** válasza:
Vonattal(ha autóval nem lehet megoldani) Sopron és irány Ausztria.
2016. júl. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Meg tudom oldani a szállítást, de először itthon néznék körül. Bízok benne, hogy egyszer sorra kerül az is.
2016. júl. 5. 15:17
 6/13 anonim ***** válasza:
Északi középhegység, esetleg el Kassáig.
2016. júl. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 tothp ***** válasza:
Könnyű túrának mondjuk a Dunaparton Pozsonyig, vagy Bécsig. aztán vissza a hegyeken át (esetleg ugyanez visszafelé)
2016. júl. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Az Északi-középhegységen gondolkodtam én is, mert gyönyörű táj, de félek tőle, hogy oda még kevés lennék. Nem tekertem még hegyvidéken hosszú távokat, így azt későbbre hagyom.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, mindegyik ajánlott túrát érdemes lenne megcsinálni.

2016. júl. 5. 20:16
 9/13 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy, milyen műfajban tekernél.

Én MTB-vel, 1 hétre simán kimennék Ausztriába vagy Svájcba, és ott tekernék a hegyekben.

2016. júl. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam, nem MTB, egy felszerelt cross trekkinggel megyek. Egyelőre az Őrség mellett döntöttem, Vadásó-tónál szállnék meg, és onnan kicsit körülnéznék a környéken.


Ha valakit érdekel, az odautat valamennyire megterveztem.

Szívesen veszem, ha esetleg valaki tapasztalatból hibát lát benne, vagy jobb útvonalat ajánl. Két napot szánnék rá, Badacsonytomajban aludnék a kempingben, azért visz ott le a partra.

Nem enged linkrövidítőt használni, szóval szerintem ez hosszú lesz.

[link]

2016. júl. 6. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!