Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik irányt válasszam a...

Melyik irányt válasszam a Velencei-tóra, ha körül szeretném biciklizni?

Figyelt kérdés
Olvasom, hogy a óramutatóval ellentétesen, megegyezően. Rémlik vmi olyasmi, hogy jobb az egyik irány, mert nem mindegy, hogy lejtőn vagy emelkedőn fogok-e többet haladni.

2016. júl. 7. 01:04
 1/8 anonim válasza:
Szerintem is oramutatoval ellentetesen. Igazabol az eszaki resz (pakozd,sukoro) fele vannak lejtok, de mutatoval ellentetesen konnyebb. A deli oldalon (Gardony, Agard,) szinte eggyaltalan nincs lejto. Az egyetlen "problema" hogy igyse lesz egy konnyu menet az eszaki parton. Mindent bele :)
2016. júl. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Olvastam a neten az útvonalat, ahogy tűnik nekem, jól kiépített bicikli útvonal. Mi benne a nehéz? Bringával járok melóba, utána is használom, nemcsak a postára, bár nem tekerek le mindennap 30-40 km-t.
2016. júl. 7. 10:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Óramutatóval ellentétesen sukorónál kb 2km-t mászol felfelé, megeggyezően meg kb 200métert... A legtöbben fel se tudnak tekerni olyan meredek... De inkább megyek meredeknek és gurulok 2km-t mint fordítva...

Megeggyerő irányba akkor nem kell menni, ha szél van, mert dinnyés és pákozd közt általában szembe fúj...

De én mindig óramutatóval megeggyedő irányba megyek, inkább szembeszél, mint 2km hegymászás.

2016. júl. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tekertem körbe, hogy Pestről indultunk (Dél-Budáról) a régi 7-esen asszem. Magát a tavat óramutatóval egyező irányban kerültük, tehát a déli parton kezdtük. Valahol megpihentünk egy ebéd erejéig Gárdony közelében. Hát és a tó nyugati kanyarainál már eléggé fáradtak voltunk. Úgyhogy elég kín volt feltekerni az északi oldalon a dombokon... de azért ment. És utána még vissza is tekertünk Pestre. Kb. 110 km volt.



Szerintem nem is inkább az órairány a fontos és hogy több vagy kevesebb a hegy. Hanem hogy ez a nehezebb szakasz a nap melyik szakaszában van. Ha ma mennék, ma úgy tervezném, hogy amíg frissek vagyunk, addig menjünk a hegyen, a végére maradjon a síkabb....

De amúgy nem vészes terep.

2016. júl. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Lassan feldobok egy pénzérmét... :))

Igen, talán tényleg az a jobb, ha a nap elején választom a meredekebb szakaszt. Még van rá két éjszakám. :))

2016. júl. 8. 21:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Én meg igazából 50 perc alatt kerülöm a tavat, 2-3 kört szoktunk menni 1 délelőtt alatt.
2016. júl. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6#:)))
2016. júl. 11. 19:07
 8/8 A kérdező kommentje:

Jelentem, sikerült! :)) 3 óra 10 perc alatt körbebringáztuk a tavat. Igaz, közben voltunkm több szabadstrandon is, de mértem rendesen az időt. Sukorónál indultunk az északi oldalon, itt valóban vannak emelkedők, de nem vészes. Ha vészes, tolni kell. 21 sebességem van, nem láttam értelmét, hogy elől 1, hátul 3-ban biciklizzem, hát toltam. És tényleg néhány kis emelkedő, nem több. Néha gondolkodni kellett, hogy merre is, tábla hiányában, bár volt térképünk. Aztán vhol a Doni emlékműtől már jöttek szembe bringások, így egyértelmű volt, hogy merre menjünk. A nyugati és a déli part pedig úgy remek, ahogy van. Kissé zavaró a szabadstrandon, hogy a strandolók járdának használják a bringautat, de a bringaút szó szerint a strandon keresztül visz. Figyelni kell, menni kell 5km/h sebességgel és nem lesz baj. Újra mennék, remélem sikerül még, mert nagyon jó program volt.

Szóval, én azt mondom, hogy előbb jobb az északi oldalt "letudni", a "nehezét", majd utána jöhet a déli part kikapcsolódása. Ha fordítva indultunk volna, gyanítom, hogy vmelyik szabadstrandon végeztük volna, nem folytattuk volna az utat északra.

2016. júl. 11. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!