Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik biciklit válasszam?

Melyik biciklit válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Biciklit szeretnék venni, ebben szeretném a segítségeteket kérni.

Az országúti biciklik felépítése tetszik, csak attól félek, hogy a hátamnak nem tenne jót az a testtartás, amely ezekre a biciklikre jellemző. Szerintetek ha egyenes kormányt választanék az megoldást jelentene a problémára? Vagy ha jól választom meg a vázméretet, akkor koskormánnyal is kényelmes lesz? Elég magas vagyok (192 cm), ehhez a 60-as vázméret passzol?


Eddigi jelöltjeim:

Gepida Bandon 810: [link]

Cross Areal: [link]

Capriolo Eclipse: [link]


Ezek közül szerintetek melyik lenne a legjobb választás? Esetleg tudtok ajánlani hasonló bicikliket (árban a végső határ a Gepida ára)?


Előre is nagyon köszönöm a segítséget! :)



2016. jún. 22. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Leméred a belső lábhosszodat, úgy, hogy pl egy 3-400 oldala könyvet befogsz a lábad közé az ágyékodhoz, odaállsz a falhoz, úgy, hogy a könyv odasimuljon a falhoz, itt egy centivel lemérheted milyen hosszú a belső lábhosszad... Tehát a könyv gerince milyen magasan van...

Ezt a számot megszorzod 0.66-al, és a számot lefele kerekíted a legközelebbi egész számhoz... Na, ekkora vázméretű bringára van szükséged...

Én 188cm magas vagyok, 84cm a belső lábhosszam, *0.66= 55.44 tehát 55-ös vázméret a leg ideálisabb számomra.

2016. jún. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod, hogy gond legyen a testtartás akkor tekerés mellett erősítsd a hátadat alap homorító/híd gyakorlatokkal és nem lesz gáz.


Méretezésnél... nem tudom hogy aszfaltosnál is így van-e, de az én MTB-mnél úgy kellett lemérni, hogy a felső cső és a lágyékom között legyen 8-10cm távolság, ha felé állok.


Szerintem mindenképp nézd még meg a Merida-kat mielőtt döntenél.

2016. jún. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A Capriolo ahogy van felejtős, én ezek közül a Gepidát választanám. Bár a merev alu villa nem pont a legjobb választás, de istenem, ennyiért ez jár.

A testtartás miatt nem aggódnék, okosan ki vannak ezek találva, ha fáj valamid tekerés közben, az nem a bicaj, hanem valamilyen beállítás hibája. Ezt szervizben rád szabják.

Az optimális méret kiszámolása országútinál(ez a nyeregvázcső hossza centiméterben): Belső lábhossz(cm)*0,66. Így már nagyon nem lőhetsz mellé.

2016. jún. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! :)
2016. jún. 26. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!