Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Csepel torpedo 3 váza alkalmas...

Csepel torpedo 3 váza alkalmas lehet országuti kerékpár építéséhez?

Figyelt kérdés

Egy országuti kerékpárt akarok építeni.


Valahol olvastam, hogy nem igazán alkalmas autizni a torpedo 3

De gőzöm sincs miért.



A tömege 11kg sincs mégis Acél vázas ami tartósabb mint az alumínium vázas, neuzer országuti vázat is találtam ami alumínium az is 10-11kg körüli de jóval drágább.


Szóva megköszönném aki tudja, már egy hete ezen gondolkodom és nem merek belevágni.



2016. júl. 9. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Mien hulladek cuccok vannak ezeken a dognehez bicokon???

Az osztelos specialized epic montim 11.6kg. Acelvazas merev montim 8.7kg...

10-11kg-os outi kb vicc kategoria...

2016. júl. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem alkalmas. Viszont nekem hosszúnak tűnik a váz geometriája, szóval érdemes rövidebb stucnit használni. Súlycsökkentés gyanánt alu/karbon villa szóba jöhet, de a kerékszetten is nagyon sokat lehet(és ott a legérdemesebb is) spórolni (mármint súlyt :D). De jobban járnál egy régi országúti cr-mo vázzal. Tudom, kevésbé fenszi, de minimum egy kilóval könnyebb, és minőségi anyagból van, tényleg országútra tervezve.

#1: az acél monti súlyát nehezen hiszem, a cr-mo egysebis országúti-városim 10,5 kg.

2016. júl. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1... Biztos valami spéci montid lehet ami 9kg körüli, létezik amúgy Ritchey 29"-os Acél MTB-t első telszkópos. Ami 9kg alatt van (csak a váza 300ezer)



, nekem a piaci hulladék retro olcsóbbik acél mtb csak szimplán 15kg...


Ezért szeretnénk egy viszonylag könnyű 10kg körüli gyors bicót,



A régi vázakkal nem érdemes foglalkozni, csak a baj van velük gondolok itt a kompatibilitásra... Idővel a hajtást, kereket mindent cserélni kell bennük, régi méretű kereket ami befér a két villa közé meg nemigen kapsz... (a retro mtb-vel is ez a problémám)


Így mindenképp frisset akarok...


Az is lehet, ha tényleg dög nehéz a Csepel váza( még a testbike se írja) valaki írta ott, hogy neki 13kg akkor lehet egy neuzert megveszek(váza állítólag veri az olcsóbb kategóriás nagyobb nevű gyártókét) és átépítek ezt azt rajta.

2016. júl. 10. 16:25
 4/9 anonim ***** válasza:

A csepel váza TÉNYLEG 4 kg, ami nagyon sok.

Nem tudom, hogy mennyit szánsz a bringára, de itt van egy alu-karbon, viszonylag modern Author: [link]

és most csak kiragadtam egyet véletlenszerűen, nem tudom milyen méret lenne neked jó.

2016. júl. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4 kiló ez a csinos, vékonyka váz? Hogy a fenébe? A 98-as Magellan Cruxom acél váza 2 kiló akatt van.
2016. júl. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ha a neuzer és e között szeretnél választani, akkor én inkább a torpedot választanám, én is egy torpedot tervezek venni.
2016. júl. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Úgy négy kiló, hogy a kályhacső szintű acélból készült, és rúd kolbász merevségével bír.
2016. júl. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Közel 110.000-160.000ért akkor ajánlatok már akkor valamit! ami tartós és gyors.


Mindenhol ezt a kolbász merevséget írják, de az acél egy rugalmas, tartós anyag.



Az alu meg a merevséget egy idő után elveszti, és 3-5éven belül elfárad és reccs ha intenzíven használod

2016. júl. 11. 23:30
 9/9 A kérdező kommentje:

55-ös vázméretet ajánl a testbike, nem tudom a csepelnél mért nincs... Csak 52,54,57,59


Ja és a váz olyan legyen amibe a mai országuti kerekek feszítgetés nélkül belhuppanak.

2016. júl. 11. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!