Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lehet ebből gond?

Lehet ebből gond?

Figyelt kérdés

Van egy régebbi típusú országúti kerékpárom. A régi kerekeket kicseréltem újakra. Az elsővel semmi gond nem volt - simán a helyére tudtam tenni, viszont a hátsó kerék nem akart a helyére menni mert KB: 3-4 milliméterrel szélesebb (a fogaskeréksor miatt) mint a régi. Ezért csak úgy tudtam a helyére tenni, hogy egy kicsit a hátsó villákat szét kellet feszíteni, hogy a kerék a helyére menjen.


Lehet abból gond, hogy a hátsó villákat szét kellet egy kissé feszíteni, hogy a kerék beférjen? A kerékpár acél vázas régebbi típusú (peugeot) . Ha így használom nem lesz a váznak valami baja?


2016. júl. 16. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gáz, az acél vázakat lehet hajlítgatni, pár mm az semmi.
2016. júl. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tothp ***** válasza:
semmi baja nem lesz. Azt azért nem árt ellenőrizni, hogy szimmetrikusan feszegesd. Az egyenesfutás miatt. Bár ha jobban belegondolok, ez a néhány mm túl sok difit nem okozhat. (én egysebességest csináltam triatlon vázból. ott valami 20 mm-t kellett összenyomni.)
2016. júl. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jó lesz az acéllal.
2016. júl. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!