Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az országúti kerékpárok...

Az országúti kerékpárok mennyire kényelmesek?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek tekerni, viszont ehhez nekem hiányzik egy jó kerékpár, általában csak anyáét tudom használni. :D

Nagy rajongó vagyok magának a sportnak, egészen kiskorom óta követem. Imádom Contadort és Majkát, de csodálom az összes többi kerékpárost is, hiszen nagyon nagy dolog, amit művelnek. :)

Úgy döntöttem, hogy veszek egy országútit, viszont az egészségemet nem szeretném kockáztatni, nem hiányzik valami gerincbántalom, akiknek van, azoknak milyenek a tapasztalatai vele? Gyönyörűek ezek a modellek, de eléggé kényelmetlennek tűnnek.


2016. júl. 25. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha jól vannak beállítva és egészséges vagy, akkor nagyon kényelmesek.
2016. júl. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy jó méretűt vegyél, és hogy jól legyen beállítva. Elsőre egy kis megszokást igényel, de ha ez megvan, akkor nagyon kényelmes lesz. A legfontosabb talán, hogy ne legyen túl hosszú, ergo ne kelljen sokat nyújtózkodni előre. Ezt könnyen lehet orvosolni egy kompakt kormánnyal (sokkal jobbak, rövidebb a felső íve, és közelebb lesz a fékváltókar), vagy egy rövidebb stucnival. Ha zavarnak a kátyúk, akkor pedig jól jön egy vastagabb bandázs vagy kesztyű, illetve a karbon és az acélvázak kényelmesebbek az aluvázaknál (rugalmasabbak, kátyúknál jól jön), de az alu-karbon vázak is jók. Meg nem hülyeség a 25 mm széles gumi sem, lassab nem leszel tőle, de kevesebb nyomás kell bele, és kényelmesebb. Ja és igen, ne fújd túp a gumit, annyi nyomás legyen benne, mint ami rá van írva.

Én meg közben örülök, hogy végre valaki nem trekkinget akar venni országútra, mert kátyúk :D

2016. júl. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitok! :)

Ha valakinek még van valamilyen hozzáfűzni valója azt szívesen fogadom! :)

2016. júl. 26. 23:49
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Az ülésmagassághoz stimmelő megfelelő kormánymagasság, -távolság a leglényegesebb pont.

A megfelelő beállítás szemre kényelmetlennek látszik azzal, hogy a kormány alacsonyabb a nyeregnél, de előredöntött felsőtesttel elég természetes, hogy a karod lejjebb ér, mint a segged.


A genrincbántalmakra éppen a függőleges ülőhelyzet szokott odatenni még egy lapáttal.

Néha nekem is befájdul a hátam, de éppen akkor szokott elmúlni, ha van időm eleget tekerni.

2016. júl. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!